[vc_row][vc_column][vc_column_text]

 • 2. PZU Gdańsk Maraton zorganizowany w dniu 15 maja 2016 roku przez Miasto Gdańsk ponownie zdobył tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na dystansie maratonu w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl.To drugie z rzędu wyróżnienie dla gdańskiej imprezy przyznane przez samych biegaczy. W głosowaniu mogli wziąć udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu i głosowali tylko i wyłącznie na biegi, w których sami brali udział. Ponadto, zdobyła ona miejsce na podium w kategorii imprez masowych powyżej 1000 uczestników, uwzględniające wszystkie biegi w Polsce na różnych dystansach.Ta nagroda to duże wyróżnienie dla Miasta Gdańska i olbrzymi zastrzyk energii do dalszych prac nad rozwijaniem naszej imprezy. Cieszy nas również to, że impreza spotyka się z coraz większym zainteresowaniem uczestników. Już dziś na liście startowej widnieje niemal 2800 osób. Serdecznie zapraszamy biegaczy z całej Polski do udziału w 3. Gdańsk Maratonie oraz imprezach towarzyszących – biegach dla dzieci oraz bieg na dystansie 5. kilometrów pod nazwą „Gdańsk na Piątkę”. Sami przekonajcie się, że tu w Gdańsku biega się najlepiej! – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu (wcześniej MOSiR).

  Więcej informacji na temat głosowania można znaleźć na stronie organizatora plebiscytu: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=14&action=15

  2. PZU Gdańsk Maraton zdobył dodatkowo wyróżnienia w kategoriach:

  • Biegi masowe powyżej 1000 uczestników – 3. miejsce
  • Miasta powyżej 100.000 mieszkańców – 2. miejsce
  • Biegi organizowane przez urzędy miast, gminy, OSIRy – 4. miejsce ex aequo
  • Województwo Pomorskie – 1. miejsce

  Oprócz maratonu, biegacze docenili również organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk 54. Bieg Westerplatte, który otrzymał wyróżnienia w pięciu kategoriach.

[/vc_column_text][us_single_image image=”496″ align=”center”][/vc_column][/vc_row] ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »