Akcja „Podziel się osoczem z krwi” potwierdziła to, o czym wszyscy doskonale wiemy – gdańszczanki i gdańszczanie są solidarni i skłonni do pomocy potrzebującym. W ramach podziękowania za podzielenie się osoczem krwi, które może uratować życie chorym na COVID-19, trzystu ozdrowieńców otrzymało karnety na Pływalnie Miejskie administrowane przez Gdański Ośrodek Sportu.

Krew, osocze to najcenniejsze czym możemy się podzielić z drugim człowiekiem. W czasie walki z pandemią oddawanie osocza to wprost ratowanie życia i zdrowia. Bardzo dziękuję wszystkim gdańszczankom i gdańszczanom, za ten bezcenny gest solidarności z chorującymi na COVID 19. – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Chętnych nie brakowało

Akcja, która rozpoczęła się 16 grudnia 2020 roku i miała potrwać do końca stycznia 2021 r. zakończyła się ponad tydzień wcześniej, ponieważ ozdrowieńców chętnych do podzielenia się osoczem nie brakowało. Karnet na basen stanowił raczej miłą niespodziankę niż motywację, żeby zjawić się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Z tego też powodu, mimo wyczerpania puli 300 karnetów na pływalnię, przeznaczonych na ten cel przez Miasto Gdańsk i GOS, osoby które przebyły COVID-19 wciąż chętnie oddają swoje osocze.

– Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Trwała 5 tygodni i podczas pierwszego tygodnia dawcy byli miło zaskoczeni, że zostali docenieni przez Panią Prezydent i Gdański Ośrodek Sportu, w następnych tygodniach akcja była już coraz bardziej rozpoznawalna. Trudno powiedzieć czy ozdrowieńcy w kolejnych tygodniach przychodzili, bo wiedzieli o akcji, ponieważ byli umawiani z wyprzedzeniem. Karnet na basen to świetny prezent, zwłaszcza że jako Regionalne Centrum Krwiodawstwa promujemy zdrowy styl życia i przypominamy dawcom, jak ważna jest aktywność fizyczna – zauważa Beata Orzeszek z RCKiK w Gdańsku.

Osocze wciąż potrzebne

Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski przyznaje, że bardzo cieszy się z udziału GOS w nagłośnieniu i rozpowszechnieniu akcji. Jednocześnie podkreśla, że oddana krew to wciąż jedynie kropla – dosłownie i w przenośni – w morzu potrzeb i zachęca do dalszego oddawania osocza z krwi.

– Cieszę się, że jako Gdański Ośrodek Sportu dołożyliśmy cegiełkę do walki z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy Gdańska słyną z solidarności, którą pokazali chociażby podczas tej akcji. Te 300 karnetów stanowi formę podziękowania dla tych wszystkich osób, które zdecydowały się na ten bezinteresowny gest pomocy. Osocze ozdrowieńców jest wciąż potrzebne, więc apeluję, żeby wciąż oddawać krew – podkreśla dyrektor GOS.

Karnety dla ozdrowieńców

Karnety na pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu (Chełm, Orunia, Osowa, Stogi) otrzymało 300 pierwszych ozdrowieńców, którzy oddali krew w ramach akcji “Podziel się osoczem z krwi”. Są to wejściówki na okaziciela, które  obejmują 4 wejścia, do wykorzystania na dowolnej pływalni GOS. Skorzystanie z usługi będzie możliwe w momencie, kiedy zniesione zostaną ograniczenia epidemiczne związane z dostępem do pływalni dla klientów indywidualnych. Karnet ważny będzie do końca 2021 roku.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »