Bieg maratoński to olbrzymi wysiłek i walka ze słabościami, mogą zatem pojawiać się kryzysy, w tym słynna „ściana”. W tych trudnych momentach szczególnie ważni są kibice, którzy „niosą” swym dopingiem każdego biegacza.

Każdy uczestnik zawodów na tak poważnym dystansie podkreśla, że wsparcie kibiców jest niezwykle ważnym elementem maratonu. Dotyczy to zarówno tych, którzy walczą o czołowe miejsca, jak i tych, którzy debiutują w imprezie, lub wyznaczyli sobie konkretny cel, do którego dążą.

Kibicowanie podczas Gdańsk Maratonu ma już swoją tradycję, więc podobnie jak w latach poprzednich ogłaszamy konkurs dla zorganizowanych grup, które będą wspierać biegaczy na trasie tegorocznej imprezy. Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie gdańskie szkoły: podstawowe, kluby sportowe do juniora włącznie i świetlice środowiskowe. Konkurs polegać będzie na wyłonieniu szesnastu najciekawszych koncepcji stref pozytywnego kibicowania, które dnia 10 kwietnia 2022 roku zostaną zrealizowane
w wyznaczonych przez GOS szesnastu punktach zlokalizowanych przy trasie 6. Gdańsk Maratonu.

Do 10 marca można zgłaszać się do konkursu na najlepszą „Pozytywną Strefę Kibicowania”. Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, żeby poczuć się uczestnikiem wielkiego biegowego święta, oraz wspomóc w ten sposób wspaniałych sportowców, bo na takie miano bez wątpienia zasługują Maratończycy. Dla tych najbardziej pomysłowo ubranych, którzy najgłośniej, najbardziej żywiołowo będą wspierać maratończyków, czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 12.000 PLN brutto!

  • I miejsce – 3000 PLN brutto
  • II miejsce – 2000 PLN brutto
  • III miejsce – 1000 PLN brutto
  • IV-VIII miejsce – 500 PLN brutto
  • IX- XVI miejsce – zestawy piłek do gier

Regulamin konkursu (.pdf 271 KB)

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »