10 września 2017 r. w zupełnie nowej odsłonie odbędzie się 55. Bieg Westerplatte. Start tradycyjnie nastąpi na Westerplatte w miejscu, gdzie raz w roku historia łączy się ze sportem. Trasa o długości 10. kilometrów z metą w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności połączy symbolicznie okres od wojny do wolności. Na zamkniętej liście zgłoszeń widnieje ponad 4000 uczestników.

Organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk bieg jest jednym z najpopularniejszych w Polsce. W tym roku, za sprawą nowej trasy, która poprowadzi biegaczy m.in. kładką nad Motławą, w pobliżu Muzeum II Wojny Światowej aż do Europejskiego Centrum Solidarności, ma szansę stać się jeszcze większą atrakcją dla uczestników. Na mecie na każdego finiszera czekać będzie wyjątkowy, odlewany medal. Chętni będą mogli nabyć wysokiej klasy koszulkę z limitowanej edycji dedykowanej 55. Biegowi Westerplatte, przygotowaną przez firmę Brubeck. Zarówno medal, jak i koszulka, poprzez stylistyczne akcenty nawiązują do wydarzeń sprzed blisko 80. lat. W przypadku tego biegu aspekt historyczny, pamięci o Obrońcach  Westerplatte był zawsze niezwykle ważny dla osób startujących w tej imprezie.

Organizatorzy nie zapomnieli również o kibicach, którzy zechcą wspierać swoich bliskich i znajomych na trasie biegu. Rywalizację, która rozpocznie się o godzinie 11.00 będą mogli śledzić na żywo na telebimie przy ECS. Transmisja online będzie dostępna także na stronie gdansk.pl oraz na facebooku – fb.com/GdanskiOsrodekSportu. Dla kibiców dopingujących na mecie przygotowane będą dodatkowo klaskacze, dzięki którym doping będzie jeszcze głośniejszy. Ponadto, przy ECS staną foodtrucki oraz strefa zabaw dla dzieci.

Organizatorzy: Gdański Ośrodek Sportu, Radio Gdańsk

Partnerzy: Europejskie Centrum Solidarności, Brubeck, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Zakład Transportu Miejskiego w Gdańsku, Oceanic, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Wellaphy

Partnerzy społeczni: Fundacja Hospicyjna, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku

Patroni medialni: gdansk.pl, trojmiasto.pl, maratonypolskie.pl

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »