Bieg Westerplatte jest jednym z najstarszych, najbardziej prestiżowych biegów ulicznych w Polsce na dystansie 10 kilometrów. W tym roku odbędzie się już 58. edycja tego biegu. Ta odsłona będzie wyjątkowa z kilku powodów. Będzie też szansą dla tych wszystkich, którzy zawsze chcieli uczcić pamięć bohaterów 1 września 1939 roku, ale z jakiegoś powodu w czasie zawodów nie mogli akurat pojawić się w Gdańsku. Tym razem w Biegu Westerplatte udział może wziąć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania i bez potrzeby wizyty w stolicy Pomorza!

Wszyscy uczestnicy podkreślają, że Bieg Westerplatte to coś więcej, niż tylko pokonanie 10 kilometrów trasy, a jego znaczenie oraz symbolika wykracza daleko poza ramy imprezy sportowej. To wydarzenie nierozłącznie związane z historią Polski. To pamięć o bohaterach, którzy walczyli za kraj. To chwila zadumy, zastanowienia się nad znaczeniem słów Nigdy Więcej Wojny.

Przez sześć dekad Bieg Westerplatte wytyczany był różnymi trasami, zmieniała się także lokalizacja linii mety. Wspólnym mianownikiem tej imprezy zawsze był jednak start na Westerplatte – w miejscu, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Żeby wystartować w zawodach, trzeba było wybrać się do Gdańska. W tym roku po raz pierwszy to się zmieni.

W najbliższej edycji Biegu Westerplatte wziąć udział może każdy. I pobiec także może wszędzie, bez względu na to, czy mieszka w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Katowicach, Suwałkach, Lesznie, Raciborzu, Świdniku, Ełku czy Szczytnie. W tym roku jedyne, czego potrzebować będą biegacze to przyrząd lub aplikacja mierząca przebyty dystans i czas. O tym, czy przed startem lub po ukończeniu biegu zatrzymasz się chwilę, wyciszysz i poświęcisz chwilę zadumy bohaterom września 1939, zależy tylko od Ciebie. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy pokonany w ramach Biegu Westerplatte dystans 10 kilometrów, będzie niczym znicz złożony pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Na podjęcie wyzwania będzie cały miesiąc – wyniki można przysyłać od 1 do 30 września. Nie ma więc konieczności planowania szczytu formy na jeden, konkretny dzień. Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie moment.

Medal 58. Biegu Westerplatte

 

Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal, a partner techniczny imprezy, AdrunaLine, przygotował specjalną linię ubrań technicznych. Wyjątkowy design i mocne przesłanie w postaci hasła „Nigdy Więcej Wojny”, umieszczonego na odzieży sprawi, że będziesz wyróżniał się wśród biegaczy zarówno na zawodach, jak i podczas treningu. Koszulki można zamówić pod poniższymi linkami:

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Partner techniczny: AdRunaLine Sports
Partnerzy: AA, Olivia Star Top
Patronat medialny: Radio Gdańsk, gdansk.pl, trójmiasto.pl
Partner społeczny: Fundacja Hospicyjna

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »