To było coś świeżego, coś nowego, coś, do czego trzeba było w zaistniałej sytuacji się przekonać. W zależności od podejścia, do wirtualnej rywalizacji, bądź zabawy biegowej, stanęło blisko 200 osób, które zmierzyły się z dystansem 5 lub 10 kilometrów. 

Jak się okazuje, tego typu wirtualne zmagania przekraczają granice. Świadczy o tym także pochodzenie uczestników Biegu do Źródeł, ponieważ oprócz tradycyjnie najsilniejszej grupy biegaczy z Gdańska i sąsiednich miast metropolii, nie zabrakło także przedstawicieli z innych polskich miast. Wystarczy nadmienić, że najlepszy czas na dystansie 10 kilometrów osiągnął Patryk Niepokój z Wrocławia, a na podium znalazł się także reprezentant Warszawy, Marcin Jutkiewicz.

Czołówka klasyfikacji wirtualnej Biegu do Źródeł, Bieg Główny na 10 kilometrów:

  1. Patryk Niepokój (Wrocław) 38:25
  2. Mariusz Kościelski (Gdynia/COM-DKM) 39:18
  3. Marcin Jutkiewicz (Warszawa/obieganiu.pl) 39:26

Wśród Pań bezkonkurencyjne okazały się dobrze znane w trójmiejskim środowisku biegowym siostry: Małgorzata i Elżbieta Tuwalskie, które zdystansowały zawodniczkę z Chwaszczyna, Magdalenę Jaroch-Lidzbarską. Warto podkreślić, że wyniki te dały wszystkim paniom miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej wirtualnej rywalizacji.

Czołówka klasyfikacji kobiet, Bieg Główny na 10 kilometrów:

  1. Małgorzata Tuwalska (Gdańsk/ LKS Zantyr Sztum) 41:31
  2. Elżbieta Tuwalska (Gdańsk/ LKS Zantyr Sztum) 42:31
  3. Magdalena Jaroch-Lidzbarska (Chwaszczyno/ plan bieganie Artur Kozłowski) 42:53

Sam Bieg do Źródeł nie stanowił tylko sportowej, wirtualnej rywalizacji z możliwością porównania wyników. Ideą przyświecającą organizatorom jest także promocja ruchu, aktywnego stylu życia i wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Te cele przyświecały uczestnikom Biegu Rodzinnego na 5 kilometrów i wielu z nich osiągnęło swoje założenia. Wszystkim, którzy zdecydowali się dołączyć do wirtualnej rywalizacji, serdecznie gratulujemy udziału w tych zawodach.

Tegoroczna edycja została przygotowana wspólnie przez dwa miejskie podmioty – GIWK oraz GOS.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »