Gdański Ośrodek Sportu sukcesem zakończył proces aplikacji o środki finansowe dla nowego projektu finansowanego z programu Erasmus + Sport.

Projekt pod nazwą !Active Citizens in European Cities znalazł się na liście projektów objętych dofinansowaniem w ramach tzw. projektów małej współpracy. W konkursie organizowanym przez Komisję Europejską aplikowało łącznie 766 projektów z czego 260 otrzyma dofinansowanie. Wartość projektu przygotowanego przez GOS to niemal 60.000 euro.

Gdański Ośrodek Sportu jest liderem projektu i wraz z partnerami z Serbii, Hiszpanii i Portugalii przez najbliższe półtora roku, począwszy od stycznia 2020, będzie pracował nad stworzeniem platformy, która będzie gromadzić  informacje o wszelkich aktywnościach i zajęciach sportowych dostępnych dla mieszkańców na terenie Gdańska. Poza platformą, w ramach projektu odbywać się będą wizyty studyjne, które przybliżą partnerom, jak system zbierania informacji o ofercie sportowej i docierania z tą informacją do mieszkańców, funkcjonuje w innych miastach europejskich.

Warto podkreślić, że jest to kolejny projekt, przygotowany przez GOS, który znalazł swoje uznanie podczas oceny wniosków konkursowych finansowanych z programów międzynarodowych. W październiku 2019 dobiega końca żeglarski projekt Baltic Pass – Maritime Heritage Tours, realizowany w szerokim partnerstwie z Niemcami, Danią, Szwecją i Litwą w ramach programu  Południowy Bałtyk.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »