Akcja ekoKajak powraca na Motławę – tym razem w nowej odsłonie, która jeszcze bardziej przysłuży się środowisku. W tym roku, w przenośni oraz w szerszym kontekście wypływamy z proekologiczną inicjatywą na dalsze, europejskie wody!

Łączenie przyjemnego z pożytecznym – hasło to od samego początku towarzyszy ekoKajakowym wycieczkom nie bez przyczyny. Po raz czwarty zapraszamy mieszkańców i turystów do zwiedzania gdańskiego śródmieścia z wyjątkowej perspektywy kajaka. Za około dwugodzinną wycieczkę uczestnicy płacą nie gotówką, a dobrym uczynkiem dla środowiska – na trasie spływu zbierają zalegające w wodzie śmieci.

ekoKajaki odbywać się będą w każdy wtorek, czwartek i niedzielę, od 30 czerwca. Zbiórka na przystani Żabi Kruk odbywać się będzie o godzinie 15:00, natomiast powrót do bazy, sortowanie śmieci oraz zdanie sprzętu powinno kończyć się przed godziną 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie otrzymania zgłoszenia otrzymają Państwo w wiadomości mailowej.

Spływ potrwa ok. 2 godzin, a poprowadzi go koordynator, który zadba o dokładność i poprawność raportowania znalezisk. Wszystkich uczestników zachęcamy do dołączenia do tych działań i przyjrzenia się z bliska temu, co w wyniku ludzkiej działalności ląduje w akwenie tak blisko związanym z Gdańskiem.

Od zeszłego roku Gdański Ośrodek Sportu jest partnerem w projekcie Circular Ocean-bound Plastic, który współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach programu INTERREG South Baltic. Dzięki temu ekoKajak w tym sezonie wskoczy na wyższy poziom codziennego aktywizmu – śmieci, które dotychczas były tylko ważone i segregowane, w tej edycji dzięki wsparciu partnerskich instytucji badawczych zostaną dokładnie opisane i zidentyfikowane, wskazane zostaną najbardziej newralgiczne miejsca oraz typy odpadów, co przyczyni się do podjęcia kolejnych działań profilaktycznych. Co więcej, wyłowione z wody odpady zostaną zbadane, a partnerzy działający w innowacyjnych gałęziach biznesu sprawdzą, do czego mogą one zostać wykorzystane.

Więcej informacji o projekcie 

Udział w akcji jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do rejestracji oraz zapoznania się z regulaminem akcji, a w przypadku pytań do kontaktu pod adresem ekokajak@sportgdansk.pl lub numerem telefonu 517806565.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »