W piątek, 20 września po raz kolejny weźmiemy udział w „Sprzątaniu Świata”! Ponownie za cel obieramy sobie usuwanie odpadów z naszych gdańskich plaż i pasa nadmorskiego, ponadto postaramy się zaangażować w inicjatywę jak największe grono jednostek pływających. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji!

Zapraszamy do udziału w gdańskiej odsłonie światowej akcji Sprzątania Świata, która odbędzie się 20 września! Nasz cel: plaże i pas nadmorski. Każda dodatkowa para rąk będzie tego dnia na wagę złota.

KIEDY I GDZIE?

Piątek, 20 września, w godzinach 9:00-13:00.
4 miejsca startowe zbiórek i stoisk edukacyjnych:

– wejście na plażę nr 63 w Jelitkowie
– wejście przy molo w Brzeźnie
– wejście na plażę nr 26 na Stogach
– wejście na plażę nr 16 na Wyspie Sobieszewskiej

Do udziału zachęcamy wszystkich: przedszkola, szkoły, studentów, rodziców z dziećmi, seniorów z wnukami, a także instytucje i przedsiębiorstwa. Na miejscu każda osoba otrzyma niezbędne do sprzątania akcesoria.

Ale to nie wszystko. Każdego roku do morza trafiają ogromne ilości plastikowych odpadów. Reklamówka wrzucona do wody może rozkładać się nawet 20 lat,  butelka typu PET aż 500 lat, a szklana nie rozłoży się nigdy. Dlatego w tegorocznej akcji Sprzątania Świata postanowiliśmy zadbać nie tylko o czystość plaż, ale także i morza. Do akcji przystąpią więc również ratownicy wodni na motorówkach oraz załoga STS Generał Zaruski. Wspólnie będą wyławiać śmieci unoszące się na powierzchni wody. Tym samym zachęcamy wszystkie jednostki pływające, żeby dołączyły do nas.

Zebrane odpady będzie można złożyć od 20 do 22 września w następujących lokalizacjach:

– Przystań Jachtowa Marina Gdańsk
– Przystań Żeglarska Żabi Kruk
– Przystań Żeglarska Tamka
– Przystań Żeglarska Sienna Grobla

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »