Spadek temperatur i deszczowa aura ostatnich dni wyraźnie przypomniały nam, że lato powoli się kończy, a sezon wakacyjny, podczas którego tak chętnie podejmujemy aktywność fizyczną na wolnym powietrzu, nie potrwa już długo. Rozpoczynający się rok szkolny zazwyczaj zbiega się również ze zmianami w programie Aktywuj się w Gdańsku, a część darmowych zajęć organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu wróci z pleneru do zadaszonych obiektów. Więc jeśli zamierzacie zaplanować sobie tygodniowy grafik aktywności na najbliższe miesiące, zapoznajcie się z listą zmian w programie!

Znajdź zajęcia dla siebie!

Warto przypomnieć, że w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku uruchomiliśmy dedykowaną wyszukiwarkę, za pomocą której jeszcze łatwiej można znaleźć informacje na temat treningów, zajęć i inicjatyw z pogranicza sportu i rekreacji, odbywających się w naszym mieście. Dostępna jest pod adresem:

https://aktywujsiewgdansku.pl

Zumba dla każdego

Zaczynamy już w najbliższą sobotę (2 września 2023), ponieważ początek weekendu co tydzień będzie można spędzić czas przy tanecznych rytmach Zumby. O godzinie 11:00 na grupie facebookowej Aktywuj się w Gdańsku dostępny będzie link do zajęć online, a nagranie będzie można odtwarzać na komputerach oraz urządzeniach mobilnych przez kolejne 24 godziny. Odcinki emitowane będą co tydzień, aż do dnia poprzedzającego Sylwestra włącznie (30 grudnia 2023)!

Do Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej 61 wraca natomiast Zumba w formacie stacjonarnym. Zajęcia odbywać się będą co wtorek (pierwsze – 5 września 2023) o godzinie 20:30, a ostatnie z nich odbędą się 19 grudnia 2023 roku. Prowadząca zajęcia Ania Cegłowska już nie może doczekać się tych spotkań z roztańczoną społecznością.

Joga na zdrowie

W podobnym trybie: zarówno online jak i spotkań w MHS przy ulicy Kołobrzeskiej 61 odbywać się będą zajęcia Jogi. W każdą niedzielę (od 3 września 2023) o godzinie 11:00 publikowany będzie film online z nagraniem zajęć, dostępny na facebookowym koncie Aktywuj się w Gdańsku. Spotkania w Miejskiej Hali Sportowej z kolei odbywać się będą w każdy czwartek (pierwsze 7 września 2023) o godzinie 19:30. Ostatnie w tym roku nagranie opublikujemy w Sylwestra, 31 grudnia, natomiast grupa zbierze się na zajęciach stacjonarnych po raz ostatni 21 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Seniorzy też mogą znaleźć coś dla siebie

Aż trzy szanse tygodniowo na wzięcie udziału w zajęciach będą mieli entuzjaści Gimnastyki dla Seniorów. Zaczynamy w każdy poniedziałek (już od 4 września 2023) od spotkań o godzinie 11:00 przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych podczas zajęć w formie online na grupie facebookowej Aktywuj się w Gdańsku. Kolejne odcinki zajęć będą publikowane aż do 4 grudnia. Nie zabraknie także spotkań stacjonarnych w dwóch różnych dzielnicach Gdańska. W środy (od 6 września 2023) o godzinie 11:00 zapraszamy do salki fitness na Pływalni Chełm (ul. Chałubińskiego 13), natomiast w piątki (od 8 września 2023) o godzinie 11:30 spotykamy się w Hali Sportów Walki obiektu sportowego przy ul. Traugutta 29. Zajęcia potrwają, odpowiednio, do 29 listopada oraz 1 grudnia 2023 roku.

Biegowe treningi z Radkiem Dudyczem

Wracają także zajęcia Gdańsk Biega z Mistrzem, czyli cykl treningów biegowych dla poczatkujących i średniozaawansowanych, prowadzonych przez mistrza Polski w maratonie, Radosława Dudycza. W ramach programu uczestnicy spotykać się będą co czwartek (od 7 września do 26 października) o godzinie 17:30 w dwóch lokalizacjach: pierwsze cztery treningi przy Zbiorniku Jasień (lokalizacja), a kolejne cztery – przy Zbiorniku Świętokrzyska II (lokalizacja) . Więcej informacji o zajęciach Gdańsk Biega z Mistrzem zamieściliśmy w osobnym artykule.

Bogatsza oferta dla biegających

Bez zmian pozostają zajęcia z trenerem Cezarym Dobrzeleckim. Treningi Train and Run odbywać się będą w czwartki o godzinie 20:00, zbiórka przy Decathlonie Kartuska, przy ulicy Szczęśliwa 1. Na zajęcia OBOWIĄZUJĄ ZAPISY NA STRONIE [TUTAJ]

Warto ćwiczyć całą rodziną

Z kolei zajęcia z cyklu Train my Family mają miejsce w soboty o godzinie 8:00 w Gdańsk Fitness Magnum, przy ulicy Kartuskiej 422A. Komunikacja dotycząca zajęć odbywa się na grupie:

Ewentualne pytania można zadawać na profilu facebookowym prowadzącego zajęcia trenera:

Oba profile warto śledzić.

Aktywny spacer z przewodnikiem

Do końca roku odbędą się także jeszcze cztery Wycieczki Rodzinne. Dwie rowerowe: 3 września (więcej informacji tutaj) oraz 1 października, oraz dwie piesze:15 października i 26 listopada. O każdej z nich informujemy na naszych social mediach.

Towarzyska gra w kule w parku

Do 30 września 2023 potrwają jeszcze zajęcia gry w boule. W każdy czwartek o godzinie 16:30 wszystkich miłośników petanque zaprasza usytuowany w Parku Reagana „Bulodrom Gdańsk”.

Grafiki na najbliższe tygodnie i miesiące już uzupełnione? Do zobaczenia na zajęciach Aktywuj się w Gdańsku!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »