Od poniedziałku, 8 czerwca Gdański Ośrodek Sportu wznawia, zachowując wszelkie zasady ostrożności, tradycyjne zajęcia z cyklu Aktywuj się w Gdańsku. Podczas spotkań, w celu zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa, wprowadzone zostaną specjalne zasady, a w przypadkach niektórych zajęć – limity biorących w nich udział osób. W najbliższych tygodniach skorzystamy też ze zbliżającego się lata i coraz wyższych temperatur panujących na świeżym powietrzu, przenosząc część treningów z mniejszych hal pod przysłowiową “chmurkę”.

Podczas zajęć uczestnicy powinni przede wszystkim zachowywać bezpieczną odległość między sobą oraz prowadzącym. W razie potrzeby, powinni również zakrywać usta i nos zanim przystąpią do ćwiczeń, chroniąc w ten sposób siebie oraz innych trenujących. Zaleca się także przybywanie na zajęcia już w odpowiednim stroju sportowym, ponieważ nie będzie możliwości przebrania się na obiektach GOS. Dezynfekcja lub częste mycie rąk również powinny na stałe wejść do praktyki uczestników zajęć.

W cyklu Aktywuj się w Gdańsku na najbliższe miesiące możemy w zasadzie wydzielić trzy grupy spotkań. Pierwsza z nich to zajęcia, które wracają do programu w zasadzie bez zmian. Zarówno jeśli chodzi o terminy jak i miejsca, będą przebiegać tak, jak przed pandemią. Te zajęcia to:

  • Trening biegowy, czwartek, godzina 18:00, Stadion przy Alei Grunwaldzkiej 244
  • Dojrzałe kobiety ćwiczą, sobota, godzina 9:00, Hala Sportów Walki przy Traugutta 29

Spora grupa zajęć zmieni miejsce lub termin realizacji. Powraca między innymi Gimnastyka dla Seniora. Zajęcia poniedziałkowe odbywać się będą w obszernej hali przy ulicy Traugutta 29 o godzinie 8:30, natomiast we wtorek spotkania odbędą się o tej samej porze, ale na Stadionie Lekkoatletycznym przy Grunwaldzkiej 244, czyli na świeżym powietrzu. Ponadto w programie będziemy mieli aż cztery spotkania tygodniowo z Łukaszem Marszałkowskim w ramach zajęć aktywizacyjnych, połączonych z nordic walking. Na Suchanino zapraszamy w poniedziałek o godzinie 10:00 i w środę o 18:30, natomiast przy Zbiorniku Retencyjnym Jasień w poniedziałek o 18:30 oraz w czwartek o 8:30 rano.

Do Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana przenosimy zajęcia, które wiosną, jesienią i zimą odbywają się w Miejskiej Hali Sportowej przy Kołobrzeskiej 61. Będą to:

  • Zumba Gold w Parku, poniedziałek, godzina 18:00
  • Joga na Zdrowie w Parku, wtorek, godzina 18:00
  • Zumba w Parku, czwartek, godzina 19:00

W programie nie zabraknie również nowości, a także zajęć, które powrócą do grafiku po dłuższej przerwie. W środę o godzinie 17:30 na Bulodromie w Parku Reagana odbywać się będą cotygodniowe Treningi Petanque.

Do ruchu na świeżym powietrzu zachęcamy również wszystkie Panie. Z pewnością nie trzeba będzie specjalnie zachęcać zwolenniczek zajęć prowadzonych dotychczas w formacie online przez Olę Winiarską, ponieważ to właśnie sympatyczna instruktorka poprowadzi Fitness dla Kobiet w poniedziałki i środy o godzinie 19. Spotkania te odbywać się będą na Leśnej Polanie, usytuowanej na końcu ulicy Podleśnej we Wrzeszczu.

Nowym punktem programu będą także Warsztaty wrotkarskie, które odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę w samo południe na torze rolkarsko-rowerowym przy ulicy Gospody.

Gorąco zachęcamy także do śledzenia terminów i lokalizacji spotkań z serii Rodzinne gry terenowe i Piesze wędrówki z rodziną. Więcej informacji i szczegółów na ten temat znajduje się na stronie www.aktywujsiewgdansku.pl

Mimo, że wznawiamy nasze spotkania, niektóre z naszych zajęć wciąż będą dostępne w wersji online. W soboty na specjalnej platformie zamieszczone będą “zumbowe” spotkania z Anią Cegłowską i dostępne będą przez 5 kolejnych godzin. Natomiast w środy, tak jak dotychczas na grupie https://www.facebook.com/groups/aktywujsiewgdansku/ , na zmianę co drugi tydzień zamieszczać będziemy nagrania Jogi na zdrowie i Gimnastyki dla seniora. Filmy te będą do Waszej dyspozycji przez dwa tygodnie, czyli aż do momentu zamiany na nowe, świeże materiały wideo.

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji o programie Aktywuj się w Gdańsku na dedykowanej mu stronie, a terminy spotkań w kalendarzu na stronie GOS.

Od razu zaznaczamy także, że w Boże Ciało, czyli w czwartek, 11 czerwca, wszystkie zajęcia z cyklu Aktywuj się zostają odwołane.

#CzasNaGdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »