Pewne ograniczenia związane z obowiązującymi zasadami zachowania dystansu społecznego zaskoczyły nas wszystkich. Na przestrzeni zaledwie kilku tygodni dość wyraźnie zmieniły nasze życie i wymusiły pewne zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Okazuje się, jednak, że nie ze wszystkich dotychczasowych zwyczajów i codziennych działań musimy rezygnować. Jednym ze sposobów może być oferta Gdańskiego Ośrodka Sportu, który szybko zareagował, proponując podtrzymanie aktywności bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu.

Zgodnie z ministerialnymi zaleceniami musieliśmy odwołać najbliższe imprezy oraz zajęcia grupowe, z których korzystały każdego tygodnia setki gdańszczan. Trzeba było wymyślić alternatywę, zaproponować tym osobom coś innego, tym bardziej, że właśnie teraz ten ruch jest jeszcze bardziej potrzebny. Wiadomo, że sport i rekreacja podnosi odporność organizmu i obniża poziom stresu, a tego wszyscy obecnie bardzo potrzebujemy. Szybko podjęliśmy decyzję o tym, żeby nasze zajęcia z cyklu Aktywuj się w Gdańsku przenieść do internetu. Przy okazji pomogliśmy współpracującym z nami trenerom i instruktorom. Możliwość prowadzenia zajęć online pozwoli zachować płynność finansową prowadzonym przez nich działalnościom gospodarczym – zauważa dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, Leszek Paszkowski.

GOS, jako jedna z pierwszych tego typu organizacji w kraju wprowadziła zajęcia internetowe. Na początku były to najpopularniejsze punkty programu Aktywuj się w Gdańsku, takie jak Joga, Gimnastyka dla seniora czy Zumba.

Pomysł został świetnie przyjęty przez uczestników zajęć. Doceniają nie tylko samą organizację spotkań w internecie, ale także interakcję w mediach społecznościowych. Komentarze dodawane na bieżąco pod wpisami podczas trwania zajęć dodatkowo motywują do udziału w nich i pozostawiają pozytywne odczucia – podkreśla Ania Cegłowska, prowadząca cieszące się niesamowitą popularnością zajęcia Zumby i Zumby Gold.

Gdańszczanie szybko podchwycili pomysł GOS i chętnie biorą udział w zajęciach przed ekranami swoich komputerów, tabletów, telefonów komórkowych i laptopów. Już pierwszego dnia działania specjalnej, dedykowanej zajęciom online grupy na Facebooku dołączyło do niej kilkaset osób, a dziś należy do niej blisko trzy i pół tysiąca członków. W zajęciach uczestniczą osoby w każdym wieku, w tym całe rodziny wraz z dziećmi. Coraz bardziej zaczynają się także interesować treningami, w których nie brali wcześniej udziału. Okazuje się bowiem, że zumbę można tańczyć razem z milusińskimi, a gimnastyka dla seniorów idealna jest także dla osób w średnim wieku, pracujących za biurkiem.

Moi „podopieczni” cieszą się, że nasze wspólne spotkania wciąż się obywają, chociaż w tej nieco zmienionej formie. Dostaję też na bieżąco podpowiedzi, jakie ćwiczenia chcieliby zobaczyć uczestnicy zajęć, albo jaki trening i nabyte umiejętności mogą wykorzystać później w praktyce, w życiu codziennym – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Łukasz Marszałkowski, prowadzący zajęcia dla seniorów oraz treningi aktywizacyjne.

Po niespełna miesiącu, w tygodniowym programie Aktywuj się w Gdańsku online znajduje się już kilkanaście pozycji, a internetowa oferta Gdańskiego Ośrodka Sportu, wzbogacona o kolejne zajęcia i wykłady, staje się coraz szersza. Część materiałów wideo GOS tworzy własnym nakładem i zasobami. Powiększa się także grono osób i podmiotów, które dołączają do projektu. Filmy trafiają także na kolejne strony internetowe i social media, żeby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, która już teraz liczona jest w tysiącach. Pozytywne komentarze w mediach społecznościowych napędzają twórców projektu do jeszcze większego zaangażowania i pracy.

Dziękuję bardzo. Od dwóch miesięcy nie miałam jak wyjść z domu, poruszać się. W końcu czuję, że żyję! – napisała w jednym z komentarzy pani Katarzyna.

Dzięki kochani za wspólnie spędzony czas, ta godzina to najlepsze lekarstwo na serduszko i duszyczkę, chyba dla każdego z nas, warto dać sobie odrobinkę radości….Dziękujemy MIASTO GDAŃSK, Dziękujemy Aneczko – skomentowała Anna pod zajęciami Zumby.

Aż się serce raduje, cudownie organizujecie ten ciężki czas! – Violetta.

Super są te zajęcia, intensywne, ale bardzo energetycznie!!! Bardzo podoba mi się sposób w jaki Łukasz prowadzi te wszystkie ćwiczenia. Moje uznanie, dziękuję i pozdrawiam – podpisała pod jednym z filmów Alicja z…Hiszpanii, co świadczy tylko o tym, że projekt Aktywuj się w Gdańsku online swoim zasięgiem wybiega już daleko poza granice stolicy Województwa Pomorskiego.

Takich komentarzy pod filmami GOS można przeczytać dosłownie setki. Sprawdź więc i Ty! Aktywuj się w Gdańsku. Online!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »