Lato zbliża się wielkimi krokami, co widzimy i czujemy praktycznie na każdym kroku. Dni są coraz dłuższe, temperatury wyższe i tylko zakładanych przez nas ubrań ubywa. Ładna pogoda oraz związana z nią możliwość spędzania większej ilości czasu w plenerze, a także nadchodzący sezon urlopowy jak co roku wpływają na zmiany w harmonogramie programu darmowych zajęć Aktywuj się w Gdańsku.

Nie inaczej będzie także w zbliżających się tygodniach. Poniżej lista zmian, z którą warto się zapoznać, szczególnie jeśli aktywnie uczestniczysz w zajęciach organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu!

Sobotnie zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą zostaną zawieszone na okres lipca i sierpnia. Ostatnie spotkanie odbędzie się 24 czerwca, a entuzjastki treningów z Panią Moniką Dabkiewicz ponownie będą miały okazję wspólnie poćwiczyć 2 września.

30 maja odbyły się ostatnie zajęcia Zumby w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej 61. Od przyszłego wtorku, 6 czerwca, o godzinie 18:00 spotykamy się w plenerze, w Parku Reagana, żeby tańczyć i bawić się wraz z Anią Cegłowską. Lokalizację zajęć podajemy poniżej. Sobotnie spotkania w formie filmów online pozostają bez zmian.

Miejska Hala Sportowa żegna się na jakiś czas także z Jogą, a ostatnie spotkanie odbędzie się 1 czerwca. Kolejne zostaje odwołane, ponieważ przypada na Boże Ciało, natomiast od 15 czerwca aż do września spotkania odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 19:45 w Parku Reagana (ta sama lokalizacja co Zumba).

Wakacyjna przerwa czeka także Gimnastykę dla Seniorów, dotyczy to zarówno spotkań na żywo w halach sportowych, jak i odcinków nagrywanych i puszczanych w formie online. Przerwa potrwa od 28 czerwca aż do końca sierpnia, a na powrót do zajęć zapraszamy 4 września. Z powodu święta Bożego Ciała i planowanego przez wiele osób „dłuższego weekendu” z nim związanego, odwołane zostaje także spotkanie w piątek, 9 czerwca w hali judo przy ulicy Traugutta 29.

Dla lubiących aktywność seniorów mamy jednak alternatywę! W okresie letnim zapraszamy do specjalnej strefy, będącej częścią Przystanku Równości podczas Jarmarku św. Dominika. Pomiędzy 22 lipca i 13 sierpnia na Skwerze Heweliusza przy ulicy Rajskiej, we wtorki o godzinie 11:00 odbywać się będzie Gimnastyka dla Seniorów, a w czwartki, również o 11:00, Zumba Gold, czyli zabawa taneczna w tempie przystosowanym dla Seniorów właśnie.

Już od 1 czerwca aż do końca września, w każdy czwartek o godzinie 16:30, wszystkich miłośników petanque zaprasza usytuowany w Parku Reagana „Bulodrom Gdańsk” na zajęcia gry w boule. To świetny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Sobotnie zawody #RUNGDN w Oliwie zakończyły pierwszy semestr biegowy tegorocznego programu Gdańsk Biega z Mistrzem, a zajęcia prowadzone przez Radka Dudycza i jego ekipę powrócą do harmonogramu po wakacjach. Spotkania odbywać się będą od 6 września do końca października w każdą środę, a miejscem spotkań będą zbiorniki retencyjne w dzielnicach Kiełpinek i Jasień. Godziny i szczegóły dotyczące treningów podamy w osobnym komunikacie, bliżej terminu wznowienia zajęć.

25 czerwca odbędzie się ostatnia przed wakacjami Rowerowa Wycieczka z Rodziną, a dokładny cel wyprawy i informacje organizacyjne z nią związane podamy wkrótce. Lipiec i sierpień to miesiące bez zaplanowanych Wycieczek.

Treningi Train and Run odbywać się będą w czwartki o godzinie 20:00, zbiórka przy Decathlonie Kartuska, przy ulicy Szczęśliwa 1. Na zajęcia OBOWIĄZUJĄ ZAPISY NA STRONIE [TUTAJ]

Z kolei zajęcia z cyklu Train my Family mają miejsce w soboty o godzinie 8:00 w Gdańsk Fitness Magnum, przy ulicy Kartuskiej 422A. Komunikacja dotycząca zajęć odbywa się na grupie:

Ewentualne pytania można zadawać na profilu facebookowym prowadzącego zajęcia trenera:

Oba profile warto śledzić.

 

Do tradycyjnych turniejów tenisowych dla młodzieży zamykających wakacje dojdą w tym roku zawody otwierające sezon letni. Obie imprezy odbędą się w Sport Parku Przymorze.

  • dziewczynki (do 15 roku życia) 30.06 i 25.08 godzina 10:00-12:00
  • chłopcy (do 15 roku życia) 30.06 i 25.08 godzina 13:00-15:00
  • obowiązują zapisy: biuro@sportpark.com.pl tel. 509024105

W wakacyjnym kalendarzu imprez sportowych nie zabraknie też oczywiście turniejów siatkówki plażowej. O terminach, formule i miejscu ich rozgrywania poinformujemy niebawem.

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »