Nie ulega wątpliwości, że Tomasz Wałdoch, 74-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej był, jak na krajowe warunki, piłkarzem wybitnym. Dziś 48-letni gdańszczanin wciąż związany jest z futbolem i zajmuje się pracą trenerską, a w najbliższą sobotę, na Stadionie Miejskim przy ulicy Traugutta 29 odbędzie się jego benefis. Nie zabraknie byłych gwiazd polskiej i europejskiej piłki nożnej. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny!

Tomasz Wałdoch, wychowanek Stoczniowca (dziś Polonii) Gdańsk, na swój benefis zaprosił swoich kolegów z boiska. A ponieważ podczas kariery zarówno klubowej jak i reprezentacyjnej sprawiła miał okazję grać w jednej drużynie z naprawdę świetnymi piłkarzami, w Gdańsku zobaczymy w akcji między innymi: Jerzego Dudka, Jerzego Brzęczka, Dariusza Gęsiora, Radosława Gilewicza, Marka Koźmińskiego, Pawła Kryszałowicza, Jacka Krzynówka, Cezarego Kucharskiego, Tomasza Łapińskiego, Radosława Michalskiego, Michała Żewłakowa czy Martina Maxa, Jiriego Nemeca, Olafa Thona i Oliviera Recka. Większości z tych piłkarzy nikomu przedstawiać nie trzeba!

Podczas benefisu zmierzą się zespoły Przyjaciół Tomka i FC Schalke 04. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17, a poprzedzi je turniej Akademii Młodych Orłów, który rozpocznie się o godzinie 15.

Benefis Tomasza Wałdocha

Data: Sobota, 10 sierpnia 2019, godzina 17:00
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Traugutta 29
Wstęp: wolny
Organizator: Pomorski Związek Piłki Nożnej
Partnerzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu
Patroni medialni: trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

 

Sylwetka Tomasza Wałdocha

Tomasz Wałdoch na świat przyszedł 10 maja 1971 roku w Gdańsku. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w Stoczniowcu Gdańsk (dzisiejsza Polonia). Jako zawodnik Stoczniowca został zauważony przez trenerów kadry wojewódzkiej. Następnie dostał powołanie na zgrupowanie kadry U-15 i w ten sposób wypłynął na szerokie wody. W wieku siedemnastu lat trafił do Górnika Zabrze. Dla drużyny ze Śląska rozegrał 152 mecze strzelając 8 bramek. Jego wizerunek zawisnął w „Galerii Sław” na Stadionie im. Ernesta Pohla.

W latach 1995-1999 grał w niemieckim klubie Vfl Bochum. Zagrał w 133 meczach i tak jak w barwach Górnika, ośmiokrotnie trafiał do bramki rywali. Kolejnym klubem było Schalke 04. W Gelsenkirchen spędził siedem lat, w czasie których dwukrotnie zdobył Puchar Niemiec. Przez cztery sezony pełnił funkcję kapitana drużyny. Dla Schalke rozegrał 142 spotkania, w których zdobył 13 bramek. Dziś Tomasz Wałdoch jest jedną z klubowych legend i pracuje jako asystent trenera drużyny do lat 23.

Swoją przygodę z występami na murawie zakończył w Jagielloni Białystok. Dla klubu z Podlasia rozegrał pięć ostatnich meczów w sezonie 2006/2007 i tym samym pomógł „Jadze” awansować do ekstraklasy.

Niemniej okazale wygląda kariera reprezentacyjna. Wielkim sukcesem był srebrny medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie. W seniorskiej kadrze rozegrał 74 spotkania, niejednokrotnie pełniąc rolę kapitana zespołu. Na listę strzelców wpisał się dwa razy. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata w 2002 roku w Korei i Japonii. Należy do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »