Już tylko godziny dzielą nas od startu 5. Gdańsk Maratonu. W biegu głównym wystartuje ponad 3200 osób. Biegacze liczą na gorący doping gdańszczan, którzy będą mogli wspierać ich na całej trasie lub w przygotowanych specjalnie strefach kibica.

Piąta edycja Gdańsk Maratonu odbędzie się 14 kwietnia 2019. O godzinie 9.00 uczestnicy wyruszą na trasę o dystansie 42,195 km. Dzień wcześniej w imprezach towarzyszących: biegu na 5 km – “Gdańsk na Piątkę” oraz Biegu dla Dzieci weźmie udział ponad 1000 osób.

Gdańsk Maraton jest jedną z czołowych imprez w Polsce na tym dystansie. Jej atutem z pewnością jest wyjątkowa trasa.

Trasa naszej imprezy to wszystko, co najlepsze w naszym mieście, zawarte na odcinku o długości 42 kilometry i 195 metrów. To powiew historii wolnej Polski od strony Europejskiego Centrum Solidarności i Historycznej Bramy Stoczni Gdańskiej. To zabytki starego miasta, z odcinkiem przebiegającym Długim Targiem, koło Fontanny Neptuna. To pokonywanie najstarszych, liczących setki lat dzielnic Gdańska. To towarzystwo nowoczesnych obiektów sportowych: Ergo Areny i Stadionu Energa, które gościły wspaniałych sportowców podczas wielu imprez rangi mistrzowskiej. To w końcu powiew rześkiego, morskiego powietrza oraz zielone tereny nadmorskie parku im. Ronalda Reagana. To wszystko składa się na trasę niezbyt trudną, ponieważ przewyższenia na jej długości wynoszą zaledwie 30 metrów, ale za to bardzo ciekawą, urozmaiconą i urokliwą. Sprzyjającą biciu rekordów życiowych – zachwala Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańsk Maratonu.

https://www.facebook.com/GdanskMaraton/videos/378451069422168/

Dla każdego biegacza, zwłaszcza na tak dużym dystansie, niezwykle ważne jest wsparcie kibiców. To właśnie pozytywna energia, doping i dobre słowo często pozwalają przezwyciężyć kryzysy, w tym popularną “ścianę” z którą mierzą się maratończycy. W specjalnie przygotowanych dziewiętnastu strefach kibicowania nie zabraknie muzyki, bębnów i wszelkich akcesoriów do kibicowania, które przynoszą ze sobą widzowie.

Zachęcamy gdańszczan by byli w ten weekend z nami i z uczestnikami maratonu. Wspólnie będziemy trzymać kciuki i zagrzewać każdą biegaczkę i każdego biegacza – tych najszybszych i tych najwolniejszych. Już nie raz widzowie pokazali, że potrafią stworzyć na trasie wspaniałą, radosną atmosferę. Liczymy, że i tym razem poniosą maratończyków do mety – dodaje Leszek Paszkowski.

Dzień przed biegiem głównym, czyli 13 kwietnia 2019 roku odbędzie się impreza o wiele mówiącej nazwie “Gdańsk na Piątkę”, czyli start na dystansie 5 kilometrów. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w krótkim biegu, którego start i meta będą dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później rozpoczną i zakończą swoją biegową przygodę maratończycy. Podobne wrażenia czekać będą młodych biegaczy, do 15. roku życia, którzy pokonają trasę odpowiednio dostosowaną do wieku małych sportowców.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu
Partner techniczny: AdRunaLine Sports
Sponsorzy: Carrefour, Oceanic, AMBEREXPO, Kemira
Partnerzy: Novotel Hotels&Resorts, MasterRent24, Baltiqa Day Spa, Stadion Energa Gdańsk
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, gdansk.pl, trojmiasto.pl, maratonypolskie.pl, treningbiegacza.pl
Partner społeczny: Fundacja Hospicyjna

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »