Wspaniałe trasy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Gdańsk należą do popularnych miejsc treningowych, wykorzystywanych zarówno przez gdańskich miłośników kolarstwa crossowego jak i biegaczy. To również idealna lokalizacja dla zawodów, które są połączeniem tych dwóch dyscyplin sportu. Gdański Ośrodek Sportu, wykorzystując te naturalne atuty terenowe, 7 listopada  po raz kolejny zorganizuje Cross Duathlon Gdańsk – wydarzenie, którego poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością.

Podobnie, jak w latach poprzednich, także i teraz w zawodach udział będzie mogło wziąć 200 uczestników. Nic nie zmieni się również w kolejności, w jakiej zawodnicy będę pokonywali kolejne wyzwania. Zaczną od 5 kilometrów biegu (trasa zbliżona do tej co na TPK Gdańskiej Piątce), następnie czeka ich blisko 12 kilometrów rowerowego crossu, a o kolejności na mecie zadecyduje kolejna, pięciokilometrowa pętla biegowa.

W zeszłym roku jesienna pogoda dała się we znaki uczestnikom Cross Duatlonu Gdańsk. Trasa była trudna, śliska, a zawodnicy przekraczający linię mety, brudni, mokrzy i zabłoceni, byli tym faktem…absolutnie zachwyceni! Bez względu na to, jakie warunki trasa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym zaproponuje tym razem, pozytywnych emocji i porządnej dawki sportowej rywalizacji na pewno nie zabraknie. Po przekroczeniu mety uczestnicy mogą ponadto liczyć na pamiątkowy medal oraz upominek w postaci zimowej czapki, która bez wątpienia przyda się w nadchodzące, zimniejsze dni.

Harmonogram imprezy:

  • 9:00 – 10:00 – odbiór pakietów i wstawianie rowerów do strefy zmian
  • 11:00 – start
  • 14:00 – zamknięcie trasy
  • 14:00 – dekoracje zwycięzców, zakończenie imprezy
  • 9:00 – 14:30 czynny depozyt

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »