Challenge Gdańsk wraca do miasta nad Motławą w dniach 18 – 19 czerwca 2022 roku, ogłosił podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszą edycję imprezy Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. Zapisy na imprezę ruszają już we wtorek, 3 sierpnia o godzinie 12:00.

Wszystkie szczegóły dotyczące rejestracji na zawody, opłat startowych oraz regulaminu imprezy dostępne będą na stronie internetowej www.Challenge-Poland.com, która do wtorku zostanie uaktualniona.

Piątkowa konferencja prasowa na gdańskim stadionie konferencja rozpoczęła się od podsumowania tegorocznej edycji LOTTO Challenge Gdańsk 2021.

Bardzo nas cieszą słowa uczestników, które słyszeliśmy wielokrotnie podczas gorącego weekendu w Gdańsku, czyli „I will definitely come back”. Dla Miasta Gdańska ta impreza, jest wydarzeniem, które chcielibyśmy, żeby powracało w kolejnych latach. Czujemy, że z jednej strony  jest profesjonalnie przygotowana, a z drugiej, co również niezwykle ważne, ma charakter powszechny. Wykorzystuje emocje i energię gdańszczanek i gdańszczan do powrotu do sportu po okresie pandemii. Tegoroczna edycja była dla nas ogromnym, wspaniałym doświadczeniem i liczymy na to, że będziemy to utrwalać – mówił Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.

Zadowolony z organizacji zawodów w Gdańsku był również Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu:

Po raz 9 triathlon gości w Gdańsku. Miniona impreza należy do udanych i pokazała, że w Gdańsku można z powodzeniem przygotować zawody na światowym poziomie. Ma oprócz tego potencjał, który chcemy rozwijać – podkreślał Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu

Dyrektor zawodów Adam Greczyło skupił się na podziękowaniu dla partnerów i służb zaangażowanych podczas LOTTO Challenge Gdańsk:

Dziękuję miastu Gdańsk za możliwość organizacji tego wydarzenia, dziękuję również naszemu partnerowi tytularnemu Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki LOTTO. Gorąco chciałbym podziękować osobom, których nie było widać na pierwszej linii frontu podczas organizacji imprezy, a które dały nam duże wsparcie przy tym wydarzeniu – czyli Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Zarząd Dróg i Zielni, wolontariusze, medycy, zabezpieczenie trasy pływackiej i wiele innych osób.

Ponieważ zawody LOTTO Challenge Gdańsk zostały bardzo pozytywnie odebrane przez społeczność triathlonową oraz miasto Gdańsk przyszła pora na deklarację kontynuacji projektu w roku 2022:

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich na przyszły rok. 18-19 czerwca to data, którą warto już dziś zakreślić w kalendarzu. Chcemy, żeby to było wielkie święto sportu. To także dobry moment, żeby już teraz rozpisać sobie treningi i rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych zawodów – zachęcał Piotr Grzelak.

Leszek Paszkowski dodał, że Gdańsk edycja imprezy w roku 2022 zostanie wzbogacona o dystans olimpijski (1500 m – 40 km – 10 km).

W tym roku już ogłaszamy, że nasze zawody w roku 2022 odbędą się na dystansie sprinterskim, olimpijskim i średnim. Zapowiadamy również, że zachęcimy gdańszczanki i gdańszczan do udziału w triathlonie w roku 2022.

O szczegóły dotyczące rejestracji na zawody w roku 2022 Tomasz Galiński zapytał dyrektora zawodów Adama Greczyło:

Rejestrację na Challenge Gdańsk 2022 otwieramy już 2 sierpnia o godzinie 12. Przez pierwsze dwa tygodnie przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatową dla zawodników, którzy wzięli udział w zawodach w roku 2021, każdy otrzyma indywidualny kod uprawniający do 10% rabatu przez 14 dni. Podobna oferta skierowana będzie do wszystkich posiadaczy karty mieszkańca Gdańska – potwierdził dyrektor zawodów.

Kontakt dla mediów:

media@EnergyEvents.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »