To absolutna nowość, wchodząca w skład imprezy CHALLENGEGDANSK (16-18 czerwca 2023) – CHALLENGEWOMEN by Brooks, czyli bieg na 5 kilometrów, dedykowany Paniom znajdującym się praktycznie na każdym poziomie sportowym i rekreacyjnym. Na starcie może stanąć każda kobieta!

Impreza pod nazwą CHALLENGEWOMEN by Brooks ma dwa cele. Po pierwsze popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu wśród kobiet, po drugie pomoc potrzebującym dzieciakom z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Limit czasowy biegu na dystansie 5 kilometrów to 45 minut, a więc pokonać go można w tempie 9 minut na kilometr, czyli tempie wręcz spacerowym, ewentualnie lekkiego marszobiegu. Ale oczywiście można także w ciągu najbliższych trzech tygodni potrenować, by całą trasę pokonać biegiem.

Warto zacząć od marszobiegów, stosowanych co drugi dzień. Na przykład minuta biegu, dwie minuty marszu – wyjaśnia Aleksander Matusiński, znakomity trener lekkoatletyczny, opiekun sztafety 4×400 metrów kobiet, która dla Polski wywalczyły mnóstwo medali.

Trener Matusiński będzie podczas biegu towarzyszył uczestniczkom imprezy, wraz z jedną ze swoich podopiecznych – Kornelią Lesiewicz. Kornelia to jedna z najbardziej utalentowanych biegaczek na 400 metrów na świecie. Ma na swoim koncie m.in. tytuły mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata juniorek oraz seniorskie medale w sztafetach – na Mistrzostwach Świata Sztafet i Halowych Mistrzostwach Europy.

Kornelia wystartuje wraz ze wszystkimi zawodniczkami, a wcześniej oboje przeprowadzą rozgrzewkę.

W drugim tygodniu przygotowań warto już biegać dwa dni z rzędu, a potem jeden odpoczywając. No i wydłużać dystans – kontynuuje swoje rady dla początkujących Aleksander Matusiński.

Zapisy na bieg ruszają w dzień szczególny dla wielu kobiet, a więc w Dzień Matki (26 maja). Na pierwszych sto zapisanych uczestniczek czekają pamiątkowe koszulki. Najlepsze Panie otrzymają podczas dekoracji vouchery na sprzęt sportowy od marki Brooks. A dodatkowo na mecie na wszystkie Panie będzie czekać niespodzianka od AronPharmy, partnera odżywczego CHALLENGEGDANSK. Wszystkim gwarantujemy doskonałą zabawę i świetnie spędzony czas.

Bieg wystartuje w sobotę, 17 czerwca o godz. 18 przy molo Gdańsk – Brzeźno. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10:00. Biuro mieści się będzie w namiocie eventowym na plaży Gdańsk – Brzeźno – po prawej stronie molo.

I jeszcze o równie ważnym celu biegu – wszystkie pieniądze z tytułu symbolicznej opłaty startowej w wysokości 30 złotych zostaną przekazane na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zapytacie, czy Panowie mogą również wystartować w tej rywalizacji? Tak, ale nie biorą udziału w walce o nagrody i pamiątkowe koszulki. Te dedykujemy wyłącznie Paniom.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »