Sezon plażowy nad morzem w pełni i chociaż w ostatnich dniach pogoda w Gdańsku nie sprzyja wszystkim tym, którzy chcieli poopalać się i skorzystać z morskich kąpieli, to warto pamiętać, że Kąpieliska Morskie w Gdańsku oferują wiele inne atrakcji, z których można korzystać nie tylko w słoneczne dni. W szczególności polecamy aktywny wypoczynek, również dla najmłodszych.

Boiska do siatkówki i piłki nożnej na plaży w Gdańsku

Dla plażowiczów, którzy cenią sobie aktywność fizyczną w grach zespołowych – siatkówce plażowej i piłce nożnej, przygotowano kilkadziesiąt ogólnodostępnych boisk na plaży. Nie ma tu rezerwacji, obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy, ale jest ich tak wiele, że z pewnością wystarczy dla wszystkich graczy.

Boiska do siatkówki zlokalizowano przy wejściach na gdańskie plaże nr: 76 (4 boiska), 75 (1),  73 (2), 58 (1), 52 i 51 (5), 50 (1), 48 (1), 41 (1), 26 (2), 16 (1) i 11 (1) i 7 (1). Na lewo od molo w Brzeźnie jest Stadion Letni – w tygodniu, gdy nie ma planowych rozgrywek, można korzystać także z niego. Warto dodać, że boiska najbliżej wspomnianego molo są oświetlone, można więc grać nawet po zmroku.

Na wspomnianym stadionie są też boiska piłkarskie. Poza tym w piłkę nożną zagrać można także na wysokości wejść nr: 75, 73, 54, 50, 41, 26 oraz 16, 11 i 7. Przy każdym jest jedno boisko.

siatkówka plażowa

Plaża Molo Brzeźno to mekka sympatyków siatkówki plażowej

Place zabaw na plaży w Gdańsku – będzie nowy

Do lubianych przez najmłodszych, zlokalizowanych na piasku placów zabaw “Kamieniczki” w Jelitkowie (wejście 63/64) oraz “Generał Zaruski” w Brzeźnie (wejście nr 52), jeszcze w sierpniu dołączy kolejny zestaw do zabawy. Stanie także w Brzeźnie, przy wejściu nr 51. Będzie nosił nazwę “Wyspa Sobieszewska”.

plac zabaw

Wizualizacja nowego plażowego placu zabaw – Wyspa Sobieszewska

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »