Daniel Formela okazał się najszybszym zawodnikiem w Cross Duathlonie Gdańsk rozegranym 18 listopada 2017 r. To najnowsza impreza zorganizowana przez Gdański Ośrodek Sportu na znakomitej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Na starcie stanęło 91 zawodniczek i zawodników, gotowych zmierzyć się w nowych zawodach przygotowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Trasy wytyczone szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego miały odpowiednio 5 – 17 – 5 km (bieg – rower – bieg) oraz sumę przewyższeń wynoszącą 283 m. Chociaż niektóre odcinki należały do wymagających, ale przy tym bardzo ciekawych, szczególnie na trasie rowerowej, to zawodnicy chwalili całość jako kompilację wszystkich najważniejszych elementów biegania i kolarstwa górskiego. Dla wielu z nich było to ciekawe zwieńczenie całego sezonu różnego rodzaju startów.

Daniel Formela, wicemistrz Europy w Duathlonie 2015 oraz aktualny mistrz Polski w Cross Duathlonie, doświadczony i utytułowany triathlonista, był zdecydowanym faworytem imprezy. Potwierdził to już po pierwszym etapie biegowym, gdy ze sporą przewagą nad kolejnym zawodnikiem zameldował się w strefie zmian. Na trasie rowerowej, na której nie zabrakło dłuższych podjazdów, technicznych zjazdów, jeszcze powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Kolejne 5 km biegu było tylko czystą formalnością dla zawodnika z Wejherowa /KM SPORT + CTS – CZAJA TRAINING SYSTEM/.

Nigdy nie jest tak, że nawet jak jestem określany jako faworyt w jakichś zawodach, to czuję się spokojnie, pewien siebie. Zawsze daję z siebie wszystko, bez względu na to jak jestem przygotowany, ile trenuję, czy jestem w formie. Staram się nigdy nie kalkulować, bo wiem, że w sporcie los lubi ukarać. Ale miałem plan im mocniej, tym lepiej, jak najmocniej dam radę i jak najdłużej to utrzymać – podsumował Formela, który finiszował z czasem 1 godzina 19 minut i 4 sekundy.

Wielki podziw dla organizatorów. Tak zorganizowanej trasy nie widziałem jeszcze nigdy, a ścigam się prawie 20 lat. Liczba wolontariuszy na trasie, oznaczenie, zabezpieczenie medyczne dają zawodnikom bardzo duże poczucie bezpieczeństwa. Jestem super szczęśliwy, że taka impreza pojawiła się w Trójmieście – dodał tryumfator zawodów.

Drugi na mecie zameldował się gdańszczanin Tomasz Bagrowski /PADŁ NA RYJ TEAM/ z wynikiem 01:27:47. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Krzemińskiemu /TEAM VERGE POLSKA / BIKE U UP/ – 01:29:53.

Pierwszą kobietą na mecie okazała się Monika Kubiak /Gdańsk/ – 01:44:11. Ona również zdołała wypracować sobie bezpieczną przewagę nad rywalkami: drugą Anna Wróblewska /GRUPA ROWEROWA 3MIASTO/ – 01:52:25 i trzecią Wiesława Stachańczyk /ACTIVE-IT KOMPUTERYMARKOWE.PL/, doświadczona zawodniczka trójmiejskich zawodów mtb, która na pokonanie trasy potrzebowała 01:58:45.

Nie do końca czułam się na siłach, bo powróciły problemy ze zdrowiem, bóle w nodze. W trakcie rywalizacji nie oglądałam się za innymi zawodniczkami. Nie wiedziałam, jaka była miedzy nami różnica. Dobrze, że to już koniec sezonu i w końcu będę mogła odpocząć. Dlatego ta wygrana bardzo cieszy – mówiła na mecie wyraźnie zmęczona zwyciężczyni.

Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny z zabytkowej kuchni polowej. W pakiecie startowym znalazł się także komin z grafiką dedykowaną imprezie oraz zestaw kosmetyków od partnera imprezy, firmy Oceanic.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu

Patronat medialny: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, gdansk.pl ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »