We wtorek 25 lipca rozpocznie się kolejna odsłona żeglarskiego święta w Gdańsku. Po zakończonych w niedzielę Granaria Morskich Mistrzostwach Polski ORC Gdańsk 2017, na regatowy akwen wyruszą załogi ubiegające się o najwyższe trofea w Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017.

Na listę startową wpisały się 92 ekipy z całej Europy, w tym 22 polskie załogi. Pierwsi uczestnicy regat cumują już w gdańskiej marinie przy ul. Szafarnia 6, niektórzy z nich brali udział w mistrzostwach Polski ORC. Kolejni dotrą do Gdańska dzisiaj. Jeszcze nigdy przystań jachtowa w centrum grodu nad Motławą nie gościła tylu znakomitych jachtów i żeglarzy z całego kontynentu.

Każdy, kto chce zobaczyć z bliska najlepsze europejskie jednostki regatowe, będzie miał taką okazję. Mistrzostwa Europy potrwają do soboty 29 lipca, a pierwszy próbny wyścig zaplanowano na wtorek. Tego dnia, o godz. 19, nastąpi też uroczyste otwarcie regat – oczywiście w miasteczku regatowym w sąsiedztwie mariny.

Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017 to najważniejsze w tym roku regaty jachtów morskich na Bałtyku.

Ambasadorami Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017 zostali aktorzy Monika Kwiatkowska i Antoni Pawlicki – członkowie załogi jachtu „GoodSpeed”.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski.

Organizatorem mistrzostw jest Pomorski Związek Żeglarski oraz Miasto Gdańsk.

Więcej informacji na temat imprezy na: http://zeglarski.info

Źródło: zeglarski.info

  ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »