W najbliższy weekend 16 oraz 17 czerwca sympatycy gry w metalowe kule wezmą udział w dwóch turniejach. Gra zwana petanque lub boule jest ciekawą i wciągającą grą towarzyską. Mimo pozornie mało dynamicznej formy, stanowi niezwykle emocjonującą rozrywkę, a do jej uprawiania potrzebny jest utwardzony plac lub kawałek parkowej przestrzeni.

W Gdańsku można w nią grać m.in. na specjalnie do tego celu przygotowanym bulodromie w Parku R. Reagana (wejście B). Organizatorzy – Gdański Ośrodek Sportu oraz Klub Gdańskie Boule od kilku lat wspólnie zapraszają na co roczne turnieje.

W sobotę zostaną rozegrane Mistrzostwa Gdańska w Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska organizowane przez GOS. Wystartują w nich amatorskie zespoły dwuosobowe (dublety) oraz licencjonowani zawodnicy. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy od 9:30. Początek turnieju o godzinie 10.00.

Dzień później, w niedzielę odbędą się Mistrzostwa Pomorza Singli, na które zaprasza Klub Gdańskie Boule. Zapisy rozpoczną się o godzinie  9:30. Start rozgrywek zaplanowany jest na godzinę 10.00.

Patronat: trojmiasto.pl

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »