Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu – pływackim maratonie Ekiden 2023, który odbędzie się jednocześnie na kilkunastu basenach i aquaparkach na terenie całej Polski! Zarejestruj drużynę lub popłyń sam, wybierz jedną z pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz dopasuj dystans do możliwości członków Twojego zespołu. Baw się dobrze podczas pływackiego święta i odbierz pamiątkowy medal! To również okazja do skorzystania z pływalni za niewielką opłatą.

UWAGA!  Ze względu na liczne prośby uczestników, do udziału w imprezie będą dopuszczane starty indywidualne i zniesiony został wymóg zebrania zespołu liczącego od czterech do dziesięciu osób. Dodatkowo, jednocześnie na torze może przebywać i pokonywać dystans więcej niż jedna osoba należąca do danej drużyny. Zmiany te zostały wprowadzone do regulaminu wydarzenia.

EKIDEN 2023

Ekiden to termin pochodzący z języka japońskiego i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Założeniem pływackiego Ekidenu będzie przede wszystkim dobra zabawa, szeroko rozumiana integracja środowiska pływackiego oraz wspólne, kolektywne zmierzenie się z wyzwaniem, jakim jest przepłynięcie 42 kilometrów oraz 195 metrów. Każda drużyna może wybrać odpowiednią odległość do wspólnego pokonania: 1000, 1500 bądź 2000 metrów. Dystans maratoński rozłoży się więc na mniej więcej 250 osób na każdym basenie biorącym udział w imprezie. Wśród nich będą cztery Pływalnie w Gdańsku, ale także między innymi obiekty w Oławie, Tychach, Ząbkowicach czy w Termach Chochołowskich. Wydarzenie uświetni trzecią rocznicę powstania PAiP – Stowarzyszenia Polskich Aquaparków i Pływalni, do której należy kilkadziesiąt obiektów tego typu.

“Łączy nas woda” – to pod tym hasłem, wspólnie z operatorami ok. 15 pływalni i aquaparków z całej Polski organizujemy wspólne przedsięwzięcie jakim jest Ekiden pływacki. Przepłynięcie dystansu maratonu w drużynowych sztafetach to wspaniała okazja nie tylko to wspólnej zabawy, wzmocnienia ciała, ale także do integracji. Jeżeli w tym samym czasie w tej samej imprezie tyle, że na rożnych obiektach w Polsce, udział weźmie ok. 5000 osób – to z pewnością możemy mówić o prawdziwym święcie pływania. Zatem zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania – mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Kamil Koniuszewski, z-ca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Atmosfera pływackiego święta może być manifestowana między innymi poprzez fantazyjne stroje uczestników imprezy, do czego gospodarze każdego obiektu biorącego udział w Ekidenie gorąco zachęcają. Co warto podkreślić, udział w imprezie nie kończy się jedynie na pokonaniu wybranego dystansu (1000, 1500 lub 2000 metrów) przez poszczególne drużyny, ale również na wzajemnym dopingowaniu się, a także korzystaniu z zasobów każdej z pływalni, takich jak mała niecka basenu, jacuzzi czy sauna. Wszyscy uczestnicy imprezy zostaną również odznaczeni specjalnym, pamiątkowym medalem.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »