17 listopada 2019 r. na Pływalni Chełm Gdańskiego Ośrodka Sportu (ul. Chałubińskiego 13) odbędą się finałowe zawody Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Będzie to czwarta runda jednej z największych tego typu imprez w kraju. Organizatorzy spodziewają się około 100 – 150 uczestników z całej Polski, którzy rywalizować będą w typowych dla ratownictwa wodnego konkurencjach sportowych.

Program:

  • Akredytacja – 8:00
  • Rozgrzewka – 9:00
  • Odprawa sędziów – 9:30
  • Uroczyste otwarcie Pomorskiej Ligii – 9:45
  • Zawody – start 10:00

Informacje i zapisy: https://pomorskafederacjawopr.pl

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest jedną z największych tego typu imprez w kraju. W zawodach startują drużyny z klubów z całej Polski, w tym najlepsi zawodnicy z Województwa Pomorskiego. Wysoki poziom sportowy i wymagające konkurencje przyciągają również uczestników z innych regionów Polski, dzięki czemu wydarzenie powoli zaczyna zyskiwać wymiar ogólnokrajowy. Honorowy patronat na PLRW sprawują: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Słupska, Prezydent Miasta Gdańska

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego ma formę ligowych zawodów. Ideą przyświecającą organizacji cyklu jest szerokie upowszechnianie ratownictwa wodnego, przyciągnięcie młodych ludzi i umożliwienie rozwinie pasji do uprawiania sportów wodnych. Pozwala również na nawiązywanie współpracy miedzy różnymi ośrodkami zajmującymi się ratownictwem. Stanowi również płaszczyznę do wymiany doświadczeń nie tylko między zawodnikami, ale również trenerami, instruktorami i wykładowcami.

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń, które zajmują się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Koordynacja współdziałania różnych ośrodków przez Pomorską Federację WOPR ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności tego przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar niemal całego Województwa Pomorskiego pozwala na zapewnienie możliwości rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom wodnym z całego Pomorza.

KONTAKT:
Pomorska Federacja WOPR – 76-200 Słupsk, ul. Szczecińska 99
e-mail: pomorska@federacjawopr.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »