Wiosenne zajęcia Gdańsk Biega z Mistrzem, czyli cykl treningów biegowych ze znanym, lubianym i cenionym Radkiem Dudyczem, mistrzem Polski w maratonie, należały do bardzo udanych. Głównym celem inicjatywy było zachęcenie do tej popularnej formy aktywności fizycznej jak największej ilości osób. Teraz cotygodniowe, bezpłatne treningi z Radkiem Dudyczem wracają do jesiennego grafiku niejednego biegacza. Oto dlaczego warto wziąć w nich udział!

Gdańsk Biega z Mistrzem to spotkania w ramach realizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu programu bezpłatnych zajęć Aktywuj się w Gdańsku. Skierowane głównie do osób początkujących i średniozaawansowanych, zajęcia mają na celu zapewnić wiedzę teoretyczną, podbudowę wydolnościowo-oddechową oraz podstawy techniczne do dalszego, bezpiecznego treningu biegowego. I to, według trenera Dudycza, podczas wiosennej edycji się udało.

Podczas zajęć mieliśmy frekwencję na poziomie 50 osób, w znacznej większości byli to początkujący biegacze. Podczas treningów na Stadionie Lekkoatletycznym przeważały elementy techniczne oraz interwały, potem „w terenie” mieliśmy już biegi ciągłe, ale wciąż nie brakowało elementów zabaw biegowych. Sporo było także zagadnień okołobiegowych z zakresu dobierania sprzętu czy  nawadniania oraz suplementacji, mierzyliśmy też biegaczom tętno, tłumacząc co dzieje się z organizmem na poszczególnych zakresach. Treningi były prowadzone w dwóch grupach, podzielonych ze względu na poziom zaawansowania. Były co prawda z 2-3 osoby, przygotowujące się do jesiennych maratonów, ale zdecydowana większość chciała po prostu sprawdzić, czy bieganie jest dla nich. Wiele osób zaczęło też pytać o imprezy biegowe na krótszych dystansach, więc chyba im się spodobało – podsumował wiosenną edycję zajęć Gdańsk Biega z Mistrzem Radosław Dudycz.

Podobnie jak wiosną, także i jesienią planowane jest osiem treningów, a świetnym uzupełnieniem zajęć mogą być starty chętnych w imprezach biegowych organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu: 61. Biegu Westerplatte (10 kilometrów) oraz zawodów z cyklu #RUNGDN , odbywających się na idealnym dla początkujących dystansie 5 kilometrów. Do kalendarza wydarzeń biegowych powróci też – po latach – impreza z gatunku “run for fun”, czyli Gdańsk Biega – Na Wybory! 

HARMONOGRAM GDAŃSK BIEGA Z MISTRZEM JESIEŃ 2023

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »