Puchar Polski oraz brązowy medal Ekstraklasy, zdobyte przez Lechię Gdańsk to jeszcze nie koniec piłkarskich emocji w sezonie 2018/2019. Już w najbliższy czwartek, 23 maja rozpocznie się w Polsce futbolowy Mundial w kategorii do lat 20. Uczestniczące w nim przyszłe gwiazdy światowego futbolu będą trenowały na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu.

W ofercie, jaką GOS przygotował dla drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Świata do lat 20 znajdują się boiska Stadionu Miejskiego przy ulicy Traugutta 29, a także murawy kompleksów sportowych przy alei Grunwaldzkiej 244 oraz przy alei Generała Józefa Hallera 201.

Na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu do spotkań o Mistrzostwo Świata przygotowywać się będą zespoły Meksyku, Włoch, Arabii Saudyjskiej, Francji, Japonii, Mali oraz Ekwadoru.

– Niezmiernie cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w organizacji jednej z największych imprez sportowych tego roku w Polsce. Trenującym na naszych obiektach drużynom zapewnimy najlepsze możliwe warunki do przeprowadzenia zajęć. Mamy zamiar pokazać to, co w świecie znane jest jako słynna, polska gościnność – zapewnia dyrektor GOS, Leszek Paszkowski.

Mundial w kategorii do lat 20 to turniej, podczas którego na polskie boiska zwrócone będą oczy całego, futbolowego świata. Podobnie było podczas organizowanych przez Polskę Mistrzostw Europy w 2012 roku czy ME U-21 w roku 2017. Na takich imprezach narodziło się wiele największych, piłkarskich gwiazd.

– Od kiedy jesteśmy w PZPN, organizujemy wiele międzynarodowych imprez. Poza turniejami dla reprezentacji to także finał Ligi Europy w 2015 roku i za rok w Gdańsku. Zastanawialiśmy się, jak uczcić przypadające na 2019 rok stulecie związku i uznaliśmy, że jesteśmy w stanie zorganizować tak duże wydarzenie, jak mistrzostwa świata U–20. To druga co do wielkości impreza pod egidą FIFA. Dla państwa i federacji będzie miała wielkie znaczenia pod względem popularyzacji piłki nożnej. Działacze, piłkarze, trenerzy, dziennikarze i kibice z wielu krajów zapoznają się z polską gościnnością i naszym pięknym krajem. To będzie fantastyczna impreza – czytamy na stronie PZPN wypowiedź prezesa związku, Zbigniewa Bońka.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »