W oczekiwaniu na rozporządzenie, które wskaże, na jakich zasadach można korzystać z obiektów sportowych, trwają prace, aby zapewnić na nich bezpieczeństwo. Gdański Ośrodek Sportu przygotowany jest, aby od 4 maja udostępnić wybrane boiska, bieżnię i stadion żużlowy.

Zgodnie z zapowiedziami premiera, od 4 maja mają zostać udostępnione obiekty sportowe.

Cały czas czekamy na rozporządzenie premiera, które wskaże, w jakim zakresie obiekty sportowe mają zostać udostępnione mieszkańcom. Od poniedziałku udostępnimy, jako pierwsze te obiekty, które mają bezpośredni nadzór pracowników. Aby móc udostępnić gdańszczanom pozostałą infrastrukturę sportową potrzebne są zarówno jasne zasady, jak i czas, aby móc je wdrożyć. Aktywność fizyczna jest ważna, ale musimy pamiętać o tym, aby spełnić wymogi reżimu sanitarnego podczas korzystania z nich – mówi Adam Korol, dyrektor Biura Sportu.

Po opublikowaniu rozporządzenia, od poniedziałku 4 maja wznowią funkcjonowanie obiekty sportowe administrowane przez Gdański Ośrodek:

  • Kompleks Sportowy, ul. Traugutta 29
  • Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego, ul. Zawodników 1
  • Kompleks Sportowy, al. Grunwaldzka 244

Osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z obiektu powinny skontaktować się z dyżurnym danego obiektu. Wszelkie numery kontaktowe podane są na stronie www.sportgda.noveo3.hekko24.pl.

Trwają również prace, aby zgodnie z nowymi reżimami sanitarnymi organizować aktywności i różne formy rekreacji dla gdańszczanek i gdańszczan w nowych realiach.

Co ważne, wszystkie orliki i boiska przyszkolne, jako integralna część infrastruktury szkolnej, pozostają zamknięte do 24 maja.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »