Zakończył się rejs z okazji 400-lecia portu Vegesack, na który byliśmy zaproszeni przez władze Bremy, miasta, które łączą z Gdańskiem partnerskie relacje od niemal pół wieku. I choć była to impreza międzynarodowa, to można powiedzieć, że miała mocno gdański charakter.

Nawiązań i odniesień do gdańsko-bremeńskiego partnerstwa, było sporo. A jednym z nich była uroczystość nadania imienia Pawła Adamowicza jednej z ulic w Bremie, w której udział wzięła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. To właśnie śp. Paweł Adamowicz był wielkim orędownikiem współpracy Gdańska i Bremy i nie szczędził wysiłków w czasie swej samorządowej kariery, by obydwa miasta blisko ze sobą współpracowały. Łączy nas wiele, od wspólnej hanzeatyckiej historii, przez morskie ambicje i dziedzictwo. W Bremie zawsze czujemy się trochę jak u siebie, a imprezy jak ta w miniony weekend pokazują, że to poczucie ma mocne podstawy.

A i same uroczystości w Bremie oraz żeglarski zlot, były niewątpliwą atrakcją, zarówno dla przybyłych gości, jak i dla mieszkańców oraz turystów. W ten sposób, hucznie rozpoczęliśmy sezon żeglarski A. D. 2022 i wierzymy, że będzie on tak okazały i obfitujący w atrakcje, jak się zaczął. Od dziś przez 9 dni wracamy do Gdańska z nową załogą – licealistami z IX LO w Gdańsku.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »