Po gorących piaskach Plaży na Stogach oraz trasach wytyczonych po Stadionie Energa przyszedł czas na malownicze widoki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przed nami trzeci z czterech letnich Biegów na Piątkę, organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu.

Wpisowe: 20 PLN

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch imprez, także i ta będzie miała swoją specyfikę, a leśne ścieżki nie tylko obudzą prawdziwą przyjemność z biegania, ale i zweryfikują, kto w ostatnich tygodniach należycie przykładał się do treningów.

Start i Meta usytuowane będą na polanie w Dolinie Czystej Wody. Podczas imprezy po raz kolejny obowiązywał będzie limit 250 startujących, apelujemy również do uczestników o rozwagę oraz zachowanie bezpiecznego, wynoszącego 1,5 metra dystansu społecznego. Z tego właśnie powodu po raz kolejny zawodnicy na trasę będą wypuszczani po dwóch, z zachowaniem odpowiedniej odległości oraz w pięciosekundowych odstępach czasowych.

 

Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę trasy po leśnych ścieżkach.

Tego lata pozostały jeszcze do rozegrania dwie imprezy na dystansie pięciu kilometrów:

  • TPK Gdańska Piątka, niedziela, 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa
  • Parkowa Piątka, niedziela, 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana

Każdy bieg traktujemy jako autonomiczne, zamknięte wydarzenie, dlatego też nie traktujemy ich jako cykl Grand Prix, czyli nie tworzymy klasyfikacji ogólnej i nie zbieramy punktów.

 

#CzasNaGdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »