Ani się obejrzeliśmy, a letni sezon biegowy chyli się ku końcowi. Przed nami ostatnia impreza z cyklu Gdańskich Biegów na Piątkę. W niedzielę 23 sierpnia spotykamy się w te wakacje po raz czwarty, tym razem w Parku im. Ronalda Reagana.

Z każdą kolejną imprezą było Was coraz więcej. Zaczynaliśmy na plaży na Stogach, następnie przenieśliśmy się na Stadion Energa Gdańsk oraz do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. A ponieważ Park im. Ronalda Reagana należy do najpopularniejszych, gdańskich „miejscówek” do biegania, tam właśnie zakończymy tegoroczny cykl Biegów na Piątkę.

Start i meta usytuowane będą w okolicach Krainy Zabawy, przy ulicy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle o długości mniej więcej 2,5 kilometra. Wiele wskazuje na to, że będzie to najszybszy bieg tego lata, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich zawodów na uczestników nie będą czekać tak trudne warunki jak chociażby piasek na plaży na Stogach, nie będzie także stromych zbiegów i podbiegów, jak na Stadionie Energa i w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, a parkowe ścieżki to idealna nawierzchnia, żeby śrubować osobiste rekordy. Bez względu na to, w jakim czasie zawodnik pokona dystans 5 kilometrów, na mecie czeka na niego piękny, pamiątkowy medal. A jeśli wziął także udział w pozostałych letnich imprezach, skompletuje z medali unikalną panoramę.

Tak jak w poprzednich Piątkach, także i teraz zawodnicy puszczani będą na trasę stopniowo, tym razem trójkami, w pięciosekundowych odstępach, a na mecie obliczany będzie czas netto. Po raz kolejny startujący zobowiązani będą zdezynfekować ręce przed imprezą, a podczas jej trwania – zachowywać bezpieczny dystans 1,5 metra.

Jednocześnie przypominamy, że chociaż zawody w Parku im. Ronalda Reagana będą ostatnią, letnią odsłoną Gdańskich Biegów na Piątkę, imprezy te stanowią idealne przetarcie, żeby wziąć udział we wrześniowym wyzwaniu na dystansie dwukrotnie dłuższym – 58. Biegu Westerplatte.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »