Dźwigi górujące nad Stocznią należą do najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu, kojarzących się z Gdańskiem. Same tereny stoczniowe łączą się z jednej strony z ciężką pracą, wykonywaną przez zatrudnionych tam ludzi, z drugiej – z historią Polski i wydarzeniami, które miały wpływ na losy całej Europy. Gdański Ośrodek Sportu zaprasza na bieg z trasą o długości 5 kilometrów śladami jednego z najważniejszych zrywów wolnościowych a wspomniane dźwigi będą kibicować wszystkim startującym zawodnikom.  

To może być biegowe wydarzenie roku na Pomorzu! W poszukiwaniu wyjątkowych lokalizacji do biegania, Gdański Ośrodek Sportu zaprosił już zawodników w wiele ciekawych miejsc, ale Stocznia Gdańska należy z pewnością do kategorii tych “Naj”. Nie ulega wątpliwości, że błyskawiczne „zwiedzanie” tych terenów dostarczy uczestnikom kolejnej edycji cyklu #RUNGDN niezapomnianych wrażeń. Przy okazji to najlepsze możliwe przetarcie przed rozgrywającym się dwa tygodnie później 59. Biegiem Westerplatte.

Podczas imprezy po raz kolejny obowiązywał będzie limit 250 startujących, a decydować będzie kolejność zgłoszeń. Do uczestników apelujemy o odpowiedzialność oraz zachowanie bezpiecznego dystansu, chroniącego nas oraz innych biegaczy. Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów może zawierać pewien margines błędu.

Każdy Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty wpisowej, a do wyboru ma 4 pakiety startowe:

  • 29 zł (przez cały czas trwania rejestracji) bez pakietu startowego
  • 55 zł (przez cały czas trwania rejestracji) z pakietem startowym zawierającym kolekcjonerski gadżet #RUNGDN – czapkę z daszkiem New Balance. Limit ilościowy gadżetów 6 szt.
  • 55 zł (przez cały czas trwania rejestracji) z pakietem startowym zawierającym kolekcjonerski gadżet #RUNGDN – worek New Balance. Limit ilościowy gadżetów 6 szt.
  • 55 zł (przez cały czas trwania rejestracji) z pakietem startowym zawierającym kolekcjonerski gadżet #RUNGDN koszulka New Balance Limit ilościowy gadżetów 150 szt.

 

Organizator: Gdański Ośrodek  Sportu
Patronattrojmiasto.plRadio Gdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »