W sobotę 7 maja zostaną zaprezentowane wyniki konsultacji społecznych Parku Południowego. Spotkanie odbędzie się przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II, towarzyszyć mu będzie wiele atrakcji, w tym wspólne sadzenie kwiatów i krzewów. Spotkanie odbędzie się w godz. 12 – 14.

Park Południowy to projekt, który powstaje w południowo-zachodniej części Gdańska. Docelowo zajmie 77 hektarów i będzie drugim co do wielkości parkiem w mieście (po Parku Reagana). Tworzony jest w oparciu o istniejące zasoby krajobrazowo-przyrodnicze i system zbiorników retencyjnych.

Jesienią 2021 roku przeprowadzone zostały konsultacje dla mieszkańców dotyczące sposobu urządzenia przyszłego parku. Teraz nadszedł czas na wnioski i przedstawienie wyników konsultacji.

Piknik pełen atrakcji

Podczas pikniku towarzyszącego ogłoszeniu wyników konsultacji, mieszkanki i mieszkańcy zaproszeni zostaną do wspólnego sadzenia kwiatów, krzewów i łąk polnych. Rozdawane będzie także czarne złoto ogrodników – nawóz do roślin balkonowych i ogrodowych produkowany przez Zakład Utylizacyjny z odpadów BIO.

Na najmłodszych mieszkańców czekać będą dwie dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buziek, warsztaty z budowania domków dla owadów oraz różne inne animacje i konkursy z nagrodami. Na mieszkańców czekać będzie również poczęstunek z grilla i grochówka.

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »