O tym, że kajaki są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu nie trzeba nikogo przekonywać, zatem wiele osób może ucieszyć fakt, że już od najbliższej wiosny w Gdańsku będzie można w pełni korzystać z kolejnej, siódmej przystani kajakowej. Nowo powstały obiekt zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej nr 59 w pobliżu ul. Na Szańcach, na południowym brzegu Opływu Motławy.

Oprócz samej przystani powstało także miejsce do biwakowania z wiatą piknikową,  stołami, miejscem na ognisko i suszarkami na kajaki. Koszt budowy to niecałe 500 tys. zł.

W 2020 i 2021 roku powstało sześć innych przystani kajakowych. Nowe przystanie pojawiły się w pobliżu przystanku tramwaju wodnego na Górkach Zachodnich, przy Opływie Motławy na Kamiennej Grodzy, przy ul. Żabi Kruk i przy Kanale Młynówka na Wyspie Sobieszewskiej. Przystań przy ul. Wiosny Ludów zyskała  pomost pływający we wnęce promowej przy istniejącym nabrzeżu Opływu Motławy wraz z zejściem trapowym. Przy ul. Tamka na istniejącym pomoście została wybudowana specjalna „półka” dla kajaków. Przy przystani pojawiły  się także stojaki rowerowe. Zarówno przystań Na Szańcach jak i wspomniane przystanie były współfinansowane ze środków unijnych w ramach programu „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Przystań Kamienna Grodza. fot. DRMG

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »