Spełnij marzenie dziecka i podaruj mu świąteczny upominek. W tym roku na taki „prezent od serca” czeka ponad 650 najmłodszych podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej. W związku z epidemią tegoroczna akcja prowadzona jest z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych.

Z tego właśnie względu prezenty od darczyńców nie zostaną przekazane dzieciom podczas świątecznej imprezy, co było tradycją akcji „Każdy może pomóc”. W tym roku bowiem zabawa się nie odbędzie. Natomiast przed świętami upominki dostarczą dzieciom pod drzwi mieszkań wolontariusze (ubrani w maseczki i rękawiczki ochronne). Dodajmy, że prezenty te zgodnie z wytycznymi sanitarnymi „przeczekają”, zanim trafią do najmłodszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Dla tej fantastycznej akcji w którą angażuje się tak wiele gdańszczanek i gdańszczan w okresie pandemii musieliśmy szukać nowych możliwości dotarcia do najmłodszych. Przygotowane przez Was paczki zostaną dostarczone pod wskazane adresy. Choć nie będzie wspólnej zabawy, jednak uśmiech powinien zagościć na twarzach i w oczach obdarowanych – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Do włączenia się w IX edycję akcji „Każdy może pomóc” pracownicy MOPR zachęcają wszystkich, którzy chcą sprawić potrzebującemu dziecku gwiazdkową niespodziankę. Na upominek czekają najmłodsi m.in. z rodzin dotkniętych społecznymi problemami, uboższych czy mniej zaradnych opiekuńczo.

Pobierz list elektronicznie i przygotuj prezent

Pracownicy socjalni przygotowali ponad 650 listów o najmłodszych podopiecznych. Zawierają m.in. informację o imieniu, wieku, płci oraz o pasjach dziecka. Każdy opatrzony jest kodem przypisanym dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy.

Uwaga, listy można pobrać wyłącznie drogą elektroniczną, pisząc na adres: kmp@mopr.gda.pl 

Przygotowane, oznaczone kodami upominki trzeba dostarczyć od 7 do 11 grudnia lub w dniu 14 grudnia br. (termin ostatni), w godz. 8.00-16.00 do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarno-epidemicznego (dot. wyposażenia w maseczki, rękawiczki ochronne, płyny dezynfekujące), przyjmą je od Państwa pracownicy gdańskiego MOPR.

Pomysłodawcą akcji „Każdy może pomóc” jest gdański MOPR. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie blisko 4,5 tysiąca gdańskich dzieci.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »