Na wysokim poziomie stał ostatni w tym sezonie Nikon Cup turniej pań. Wśród dziesięciu zgłoszonych par zobaczyć można było wiele zawodniczek, które niejednokrotnie zdobywały laury w turniejach na plażach Trójmiasta. Część z nich w sezonie halowym gra w zespołach ligowych. Na najwyższym z możliwych poziomów – w Orlen Lidze, grała w ubiegłym sezonie Małgorzata Zaciek, która w parze z Sylwią Pilarek zwyciężyła w niedzielne popołudnie na brzezieńskiej plaży.

Zwycięstwo Gosi i Sylwi nie przyszło jednak łatwo. W ćwierćfinale turnieju przegrały z Anną Gończar i Karmen Sosińską co wydłużyło drogę do meczu o pierwsze miejsce. Ostatecznie w finale Pilarek/Zaciek pokonały 21:14 zespół Magdalena Fijoł /Paulina Zalewska. Gończar/Sosińska, które jako jedyne pokonały tryumfatorki zakończyły zawody na czwartym miejscu, ulegając w pojedynku o brąz 21:17 parze Patrycja Deja/Dorota Truskowska.

1. Magdalena Zaciek/Sylwia Pilarek
  2. Magdalena Fijoł/Paulina Zalewska
  3. Dorota Truskowska/Patrycja Deja
  4. Anna Gończar/Karmen Sosińska

Udany powrót do Turnieju Nikon Cup zanotowali Piotr Ilewicz (powracający do Brzeźna z tytułem uniwersyteckiego mistrza Europy w siatkówce plażowej) oraz Tomasz Woloszuk, którzy w finale zwyciężyli dotychczas niepokonanych Mateusza Ziębę i Jakuba Sulimę (21:16). W spotkaniu o 3. lokatę zmierzyli się zaś Kopeć/Kownacki i Fijoł/Wrzosek. Mecz zakończył się wynikiem 21:14 dla tych pierwszych. Należy zauważyć, iż Igor Kownacki reprezentuje rocznik 1999, a udaje mu się zwyciężać zarówno w turniejach open, jak i turniejach młodzieżowych. Z “młodzieżowców” wystąpili także Dawid Pawlun i Kacper Karasiński. Niemniej jednak z uwagi na fakt, iż już w drugiej rundzie trafili na zdobywców drugiego miejsca, ostatecznie musieli zadowolić się miejscami 8-12, wygrywając 1 z 3 spotkań.