W trzeciej rundzie siatkarskich zmagań na plaży przy molo w Brzeźnie kolejny raz nie zabrakło dobrych, sportowych emocji, jakie zapewniła gra dwudziestu duetów, które przystąpiły do gier w niedzielę 19 lipca. Turniej zorganizowany przez Gdański Ośrodek Sportu wygrała para Piotr Dębowski/Dawid Sokołowski.

Ilość zgłoszonych zespołów po raz kolejny pozwoliła na rozpisanie gier w systemie brazylijskim, gwarantującym każdemu rozegranie przynajmniej 2 spotkań. Dzięki temu rywalizacja staje się ciekawsza a uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności w porównaniu do rywali. Również tym razem nie zabrakło zawodników, którzy prezentowali wysoki poziom gry, niemniej stawka była dość wyrównana.

Poziom jest dość wyrównany. Nie ma takiego meczu, w którym łatwo można wygrać lub łatwo przegrać, trzeba trochę powalczyć i w sumie to jest najfajniejsze. To mój pierwszy turniej, mój kolega, Piotr Cięgosz gra już po raz drugi. Mam nadzieję, że wysoko zajedziemy i dotrwamy do samego końca. Nie ważne czy złoto, czy brąz. Najważniejsze, żeby jak najlepiej zagrać i cieszyć się samą grą – mówił w trakcie turnieju Daniel Koska.

Do ścisłego finału dobrnęły pary Maciej Ptaszyński i Piotr Mikołajewski oraz Piotr Dębowski i Dawid Sokołowski. W decydującym meczu lepsi okazali się Dębowski wraz z Sokołowskim. Najniższe miejsce na podium wywalczył zespół Adrian Bialecki/Jakub Sulima, który pokonał parę Maciej Mozol/Bartek Więckiewicz.

Przyjechaliśmy z Olsztyna. Wybraliśmy się na turniej, żeby miło spędzić czas nad morzem. Zobaczyliśmy zapowiedź gier, postanowiliśmy, że przyjedziemy. Piękna pogoda, super turniej. Najwięcej obaw mieliśmy przed meczem półfinałowym, czy uda nam się wygrać. Przegrywaliśmy 12 do 18 w pierwszym secie, ale obróciliśmy mecz na naszą korzyść i wygraliśmy pewnie. Tutaj pierwszorzędną rzeczą była zabawa i myślę, że wszystko się spełniło i do tego jeszcze to pierwsze miejsce to naprawdę super nagroda – podsumował Dawid Sokołowski, który wkrótce rozpocznie sezon w drużynie z Tomaszowa Mazowieckiego w TAURON 1. Lidze Mężczyzn.

Przed nami ostatni turniej, który zostanie rozegrany 26 lipca, również na boiskach po prawej stronie molo w Brzeźnie. Zapisy będą prowadzone bezpośrednio przed grą, o godzinie 11 a pół godziny później rozpoczynają się pierwsze mecze. Dla najlepszych przewidziane zostały nagrody o łącznej wartości 1000 PLN:

  • I miejsce: 500 zł nagrody pieniężnej oraz voucher o wartości 500 zł do Olivia Star Top
  • II miejsce: 300 zł nagrody pieniężnej oraz voucher o wartości 300 zł do Olivia Star Top
  • III miejsce: 200 zł nagrody pieniężnej oraz voucher o wartości 200 zł do Olivia Star Top

#CzasNaGdańsk

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »