Molo w Brzeźnie to jedno z najbardziej charakterystycznych i popularnych miejsc do spacerów. Lubią je nie tylko gdańszczanki i gdańszczanie, ale również turyści, którzy przez cały rok chętnie odwiedzają ten obiekt. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap remontu, dzięki któremu molo zyska nowy blask.

W ubiegłym roku Gdański Ośrodek Sportu przeprowadził znaczący remont molo. Wykonane zostały prace, w trakcie których wymieniono skorodowane balustrady, słupki, belki, deski pomostów oraz poręcze. Elementy zostały wykonane z modrzewia, a także dodatkowo zakonserwowane i pomalowane. Prace objęły odcinek o długości około 56 metrów od strony morza.

Wkrótce GOS przystąpi do drugiego etapu remontu. Obejmie on pozostałą część, tj. fragment od wejścia na długości 80 m. Prace zostały zaplanowane na okres od 12 maja do 14 czerwca br. Będą obejmować, podobnie jak w pierwszym etapie, wymianę elementów drewnianych – balustrad, poprzeczek oraz słupów.

Również teraz prace remontowe zostaną przeprowadzone w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu ograniczyć możliwość korzystania z obiektu przez spacerowiczów. Wygrodzona zostanie naprzemiennie lewa oraz prawa strona górnego pokładu, gdzie będą się toczyły prace. To oznacza, że bez problemów będzie można dotrzeć do drugiej, wyremontowanej pod koniec 2021 roku części konstrukcji, a Molo cały czas będzie otwarte dla odwiedzających.

Wykonawcą remontu molo została firma IBRE Sp. z o.o., z siedzibą: 80-958 Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 1/308D. Usługa opiewa na kwotę 356.723 PLN brutto.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »