Sezon siatkarski na gdańskich plażach powoli dobiega końca, o czym może świadczyć między innymi zakończenie cyklu turniejów, które odbywały się w okolicach Molo w Brzeźnie. Zwycięzcami czwartej, ostatniej w tym roku edycji zawodów zostały pary Sandra Mielczarek i Aneta Wilczek w rywalizacji pań oraz Tomasz Wołoszuk i Jakub Jetke wśród mężczyzn. Zwycięzcom wydatnie pomógł Peter Kanyion, który w półfinale i finale zastąpił kontuzjowanego Jakuba Jetke.

Podczas ostatniej przewidzianej na te wakacje edycji turnieju udział wzięło 8 par męskich i aż dwukrotnie więcej duetów pań. Z szesnastu walczących o zwycięstwo zespołów na najwyższym stopniu podium stanęły Sandra Mielczarek i Aneta Wilczek i to one przyjęły nagrody za zajęcie pierwszego miejsca.

Wyniki turnieju kobiet:

I miejsce Sandra Mielczarek/Aneta Wilczek

II miejsce Monika Osajca-Kanyion/Karmen Sosińska

III miejsce Anna Łozowska/Sylwia Kwiatkowska

Tym razem mniej liczna obsada towarzyszyła turniejowi mężczyzn, ale i tu nie obyło się bez elementów melodramatycznych. Kiedy Jakub Jetke doznał kontuzji, w jego miejsce, w meczach półfinałowych i finale, wskoczył Peter Kanyion i…mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całych zawodach. Na najwyższym stopniu podium, co zrozumiałe w zaistniałych okolicznościach, stanęło całe trio siatkarzy.

Wyniki turnieju mężczyzn:

I miejsce Tomasz Wołoszuk/Jakub Jetke/Peter Kanyion

II miejsce Mikołaj Lange/Mateusz Ciesielski

III miejsce Marek Sanewski/Grzegorz Pietkiewicz

Partnerem ostatniej edycji tegorocznych Gdańskich Turniejów Siatkówki Plażowej było Stowarzyszenie Dr. Max zdrowie, które ufundowało dodatkowe upominki dla najlepszych par.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »