Ruszyły zapisy do kampanii Kręć kilometry dla Gdańska. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację „Activy” i przez cały wrzesień i październik używać roweru jako środka transportu w codziennym podróżowaniu po mieście. Wszystkie „wykręcone” kilometry będą przeliczne na punkty a na tych, którzy zdobędą ich najwięcej czekają nagrody.

Jazda na rowerze w okresie letnim jest bardzo popularną formą poruszania się po mieście. Jednak im chłodniej, tym więcej osób rezygnuje z tego sposobu przemieszczania się i przesiada się do samochodów. Stąd pomysł na zabawę, której celem jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Zabawa polega na zbieraniu jak największej ilości punktów, które przyznawane są za wykonywanie codziennych rowerowych podróży.

Pobierz aplikacje i kręć kilometry

W grze można rywalizować między sobą na różnych poziomach. Wykręcone przez nas kilometry, przeliczone będą na punkty, które trafią na nasze własne konto lub zasilą bilans punktowy grupy do której należymy. Rywalizacja może się zatem odbywać na poziomie indywidualnym, ale też pomiędzy firmami, uczelniami wyższymi, stowarzyszeniami, dzielnicami. Zgłoszone do konkursu firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę punktów „wykręconych” w stosunku do liczby pracowników.

Aby stać się uczestnikiem gry, należy pobrać aplikację „Activy”, dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej lub dzielnicowej lub rozpocząć indywidualną rywalizację. Firmy rejestrują swoje drużyny do akcji poprzez formularz na stronie grarowerowa.pl.

Punkty za kilometry

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba lub drużyna, która zbierze największą ilość punktów. Warto zapoznać się z zasadami punktowania, bo dzięki temu można dobrze wykorzystać wszystkie możliwości efektywnego gromadzenia cennych punktów. Tegoroczne zasady punktowania wyglądają następująco:

  • za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z minimum 20 minutami przerwy między kolejnymi przejazdami – 5 punktów
  • za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy, z ograniczeniem do punktowania 2 razy dziennie w 5 dowolnych dniach w tygodniu – 50 punktów
  • za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt (dla przejazdów powyżej 1,5 km)

Punkty przyznawane od 1 do 30 października będą liczone podwójnie!
Punkty przyznawane będą za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się na terenie miasta Gdańska.

Kręć kilometry i zdobywaj nagrody

Jeżdżenie na rowerze samo w sobie stanowi dużą wartość. Wybierając ten środek transportu nie tylko poprawiamy kondycję i dbamy o własne zdrowie. Rower to też niższa liczba samochodów na drogach, a zetem mniejsze korki i mniejsza emisja spalin. Teraz dzięki akcji Kręć kilometry dla Gdańska korzyści może być jeszcze więcej.

Dla laureatów przygotowano kilkaset atrakcyjnych nagród. Pierwszych 1000 osób, które uzbiera 777 punktów będzie mogło odebrać upominki. Zaś ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów dostaną bluzy rowerowe. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz najlepsze szkoły i drużyny firmowe. Firmy czy organizacje, których pracownicy zdobędą największą ilość punktów, będą miały możliwość nieodpłatnego przeprowadzenia certyfikacji Rowerowego Pracodawcy!

Gdańsk liderem w grach rowerowych

Gra Rowerowa – „Kręć kilometry dla Gdańska” to kontynuacja idei kampanii „European Cycling Challenge – Kręć kilometry dla Gdańska”, której trzy wcześniejsze edycje zakończyły się sukcesem Gdańska. W zeszłym roku kampanię, promującą dojeżdżanie do pracy na rowerze, zorganizowaliśmy już po raz szósty, ale po raz pierwszy jesienią. Nowa formuła kampanii spodobała się gdańszczanom.

W rywalizacji uczestniczyła rekordowa liczba 300 firm. Na licznikach ruchu rowerowego odnotowano najlepsze wyniki od początku pomiarów zarówno we wrześniu i październiku, jak również w listopadzie, co może świadczyć o pozytywnym efekcie kampanii.

Ogólnopolska Gra Rowerowa 2018 to 1,6 mln przejechanych kilometrów, 109 061 przejazdów do pracy wykonanych przez 3 543 gdańskich rowerzystek i rowerzystów.

źródło: Jędrzej Sieliwończyk/www.gdansk.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »