Gra „Kręć kilometry dla Gdańska”, 17 października, osiągnęła półmetek, co oznacza, że od tego dnia punkty zdobyte przez uczestników podczas przejazdów na rowerze liczone są podwójnie. Wciąż warto się przyłączyć i kręcić jeszcze do 13 listopada. Za każdy przejazd naliczane są punkty, które wymienić można na nagrody. W tym roku warto dodatkowo wesprzeć niepowtarzalną drużynę w grze – team Gdańsk Europejska Stolica Wolontariatu!

Namiot informacyjno - promocyjny kampanii Kręć kilometry dla Gdańska towarzyszy jej przez pełne dwa miesiące trwania
Namiot informacyjno – promocyjny kampanii Kręć kilometry dla Gdańska towarzyszy jej przez pełne dwa miesiące trwania
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Kręć kilometry dla Gdańska – o co chodzi?

X edycja “Rowerem do pracy i szkoły – Kręć kilometry dla Gdańska” potrwa do 13 listopada włącznie. Jej celem jest skłonienie mieszkańców do porzucenia wiary w przysłowiowy “sezon rowerowy” i wykorzystywanie jednośladu w miejskich celach transportowych także jesienią.

By zachęcić  do tego gdańszczanki i gdańszczan, powstała gra “Kręć kilometry dla Gdańska”, rozgrywana za pomocą specjalnej aplikacji Activy. Uczestnicy zapisując przejazdy, otrzymują punkty. Każdy może zbierać je indywidualnie, ale także równolegle dla swojego miejsca pracy, czy nauki (szkoły średniej lub uczelni) oraz dla drużyn spoza tej kategorii (ale o tym później).

Od 17 października każda podróż na rowerze jest premiowana dwukrotnie więcej w pierwszej połowie gry, przy czym szczególnie wysoko przejazd do pracy/szkoły lub na uczelnię. Za pokonanie tej trasy w obie strony naliczane jest aż 200 punktów! Tymczasem rowerowe nagrody w sklepie Activy – od bidonów, poprzez oświetlenie i kaski, aż po odzież – ufundowane przez sponsorów gry, zaczynają się już od 2 tysięcy punktów.

Spalili wspólnie ponad 41 milionów kalorii

Statystyki półmetka Kręć Kilometry dla Gdańska edycja 2022 (stan na 17 października, liczone od 12 września, pierwszego dnia gry):

  • przejechane kilometry – 1 395 500 km
  • liczba uczestników – 5741
  • spalone przez uczestników kalorie – 41 287 009 kcal
  • najlepszy dzień kampanii – 5 października (środa): przejechano wówczas 49 079,6 km podczas 6078 aktywności (przejazdów)
  • najsłabszy dzień kampanii – 2 października (niedziela): przejechano wówczas 20 839,5 km podczas 2334 aktywności
  • niewyemitowane CO2 (które wyemitowaliby uczestnicy korzystając z aut) – 348 406 kg
Każdy, kto jest aktywnym uczestnikiem gry Kręć kilometry dla Gdańska , może skorzystać z podstawowego, bezpłatnego serwisu...

Każdy, kto jest aktywnym uczestnikiem gry “Kręć kilometry dla Gdańska”, może skorzystać z podstawowego, bezpłatnego serwisu…
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Namiot “Kręć kilometry” dwa razy w tygodniu

Do 8 listopada, w każdy wtorek i czwartek (za wyjątkiem 1 listopada) w różnych punktach Gdańska i godzinach pojawiać się będzie namiot informacyjno – promocyjny kampanii.

Na aktywnych uczestników, z zainstalowaną tegoroczną aplikacją gry, czekać będą ciepłe napoje, drobne przekąski i bezpłatny serwis rowerowy. W namiocie do odbioru plakaty kampanii.

Bieżące informacje najlepiej śledzić na grupie Kręć kilometry dla Gdańska na Fb.

...i poczęstować się ciepłym napojem i przekąską

…i poczęstować się ciepłym napojem i przekąską
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Wesprzyj drużynę Europejskiej Stolicy Wolontariatu

W 2022 roku Gdańsk nosi dumne imię Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Ten niepowtarzalny rok znalazł także odzwierciedlenie w grze “Kręć kilometry…” i wśród dodatkowych drużyn, do których należeć można równolegle z drużyną firmową, szkolną lub uczelnianą, pojawił się także team Europejskiej Stolicy Wolontariatu.

– Od początku jednym zadań Europejskiej Stolicy Wolontariatu było mówienie o rzeczach ważnych. Jedną z nich jest klimat i ekologia – mówi Monika Popow koordynatorka Europejskiej Stolicy Wolontariatu Gdańsk. – Wspólnie z wolontariuszami, lokalnymi działaczami i aktywistami działamy na rzecz poprawy środowiska naturalnego i czystego powietrza. Wolontariusze zaprojektowali ekologiczny mural dotyczący czystego powietrza (odsłonięty 13 października – red.), uczestniczyli we wszystkich tegorocznych odsłonach akcji Sprzątania Świata 2.0, przy wsparciu finansowym Gdańskiego Funduszu Ekologicznego działają na rzecz przyrody w dzielnicach.

Czytaj także: “Czym oddychasz?” Na ścianie Conradinum powstał ekologiczny mural WIDEO I ZDJĘCIA

Monika Popow przypomina, że do drużyny ESW w ramach Kręć Kilometry dla Gdańska przystąpić można tylko ten jeden raz (stolicą jesteśmy tylko przez rok), a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody związane z ESW.

Zapisując się do zespołu ESW nic nie tracimy. Nasze punkty zasilają konto tej drużyny, ale nie znikają z pozostałych klasyfikacji (indywidualnego rankingu, czy np. drużyny firmowej). Tak jak w wolontariacie – to po prostu okazja, by zrobić coś dobrego.

Zdjęcie Namiot promujący grę Kręć Kilometry dla Gdańska. 2

Namiot promujący grę Kręć Kilometry dla Gdańska. fot. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

Sponsorzy nagród dodatkowych w grze Kręć kilometry dla Gdańska edycji 2022 to: Salon Rowerowy Szprychy.com, Salon Rowerowy Buga Sport, Giant Wrzeszcz, Salon Rowerowy Wysepka, Kross, Zem Bike oraz Stacja Food Hall oferująca zniżki na posiłki dla uczestników gry.
aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »