W najbliższy weekend na Bulodromie usytuowanym w Parku im. Ronalda Reagana odbędzie się dwudniowy turniej petanque. W sobotę rywalizować będą pary, a w niedzielę odbędą się zmagania indywidualne.

Organizatorem imprezy od lat jest Klub Gdańskie Boule, przy pomocy Gdańskiego Ośrodka Sportu. Do zawodów już zgłosiło się kilkadziesiąt osób, ale zapisać można się „z marszu”, nawet w dniu imprezy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Formuła turnieju jest otwarta – mogą w nim zagrać zarówno amatorzy jak i zawodnicy licencjonowani.

Harmonogram imprezy:

  • Sobota, 5 czerwca 2021 – turniej dubletów, zapisy od 9:00, start 10:00
  • Niedziela, 6 czerwca 2021 – turniej indywidualny, zapisy od 9:00, start 10:00

Gra zwana petanque lub boule jest ciekawą i wciągającą grą towarzyską. Wystarczy zaprosić znajomych i wspólnie bawić się w plenerze. Zasady każdy gracz opanuje w kilka chwil.

Petanque to gra zręcznościowo-strategiczna i stanowi niezwykle emocjonującą rozrywkę, a do jej uprawiania potrzebny jest utwardzony plac lub kawałek parkowej przestrzeni. W Gdańsku można w nią grać m.in. na specjalnie do tego celu przygotowanym bulodromie w Parku R. Reagana (wejście B). Organizatorzy – Gdański Ośrodek Sportu oraz Klub Gdańskie Boule od kilku lat wspólnie zapraszają na coroczne turnieje.

Podstawowe zasady gry w boule:

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »