Leśne ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, znajdujące się w okolicach ulicy Czyżewskiego to tereny świetnie znane przez miłośników nordic walking. I to właśnie zwolennicy dynamicznego marszu z kijami będą bohaterami zawodów na dystansie 5 i 10 kilometrów, które odbędą się w sobotę, 4 września.

O tym, że przy prawidłowej technice nordic walking aktywuje blisko 90% partii mięśniowych wie praktycznie każdy. Natomiast nie każdy doświadczył tego, jakie emocje i dodatkowe pokłady sił potrafi wyzwolić rywalizacja podczas uprawiania tej formy aktywności ruchowej. Wrześniowa impreza będzie świetną okazją, żeby się o tym przekonać i sprawdzić na tle innych. Limit uczestników podczas zawodów ustalono na 250 osób. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

Trasa będzie prowadziła ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jedno okrążenie to około 2,5 km do pokonania. W zależności od wybranego dystansu, uczestnicy będą musieli przebyć 2 lub 4 pętle.

Warto zauważyć, że każdy będzie mógł porównać swoje wyniki z rówieśnikami, ponieważ oprócz kategorii Open kobiet i mężczyzn powstaną także klasyfikacje wiekowe w aż 10 kategoriach!

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »