Letnia Szkoła Ratownictwa to cykl zajęć dla młodych plażowiczów w wieku od 6 do 14 lat. Nauka a jednocześnie wielka, wakacyjna przygoda przybliża młodym ludziom ideę ratownictwa oraz bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub uczęszczać systematycznie.

Zajęcia odbywać będą się w każdą sobotę od 8 czerwca i potrwają aż do 31 sierpnia. Na każdy dzień obowiązywać będą osobne zapisy, by umożliwić skorzystanie z zajęć jak największej ilości osób. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem udziału jest rezerwacja miejsca na konkretny termin oraz akceptacja regulaminu. Każdy uczestnik na pierwsze zajęcia musi przynieść wypełnione oświadczenie dostępne do pobrania na pod treścią artykułu.

Zapisy na wybrane terminy: https://grw.pl/szkola-ratownictwa/letnia-szkola-ratownictwa/

Terminy zajęć do wyboru:
każda sobota (od 08.06 do 31.08)
Godziny zajęć:

  • 9:30 – 10:30: grupa 6-8 lat;
  • 10:30 – 11:30: grupa 9-11 lat;
  • 11:30 – 12:30: grupa 12-14 lat.

Miejsce zajęć: Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno

DO POBRANIA:

  1. Oświadczenie LSR 2024
  2. Rregulamin LSR 2024

Letnia Szkoła Ratownictwa jest projektem edukacyjnym z zakresu profilaktyki bezpiecznej kąpieli. Ma formę zajęć na świeżym powietrzu. Obejmują one doskonalenie pływania, zasady bezpiecznej kąpieli, podstawy pierwszej pomocy, a także zapoznają w praktyce z pracą i sprzętem ratowników. Każda z lekcji prowadzona jest przez doświadczonych ratowników, instruktorów oraz trenerów pływania.

– W czerwcu ruszy siódma edycja Letniej Szkoły Ratownictwa. Przez ostatnie lata w zajęciach uczestniczyły setki młodych adeptów. Część z nich stawia już pierwsze kroki w dorosłym ratownictwie – mówi Łukasz Iwański, kierownik kąpielisk i obiektów nadmorskich, pomysłodawca projektu. – Wspierany przez nas projekt stanowi uzupełnienie oferty miasta w zakresie profilaktyki bezpiecznej kąpieli – dodaje.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość poczucia się jak prawdziwy ratownik. Dowie się także, jak wykorzystywać profesjonalny sprzęt ratowniczy w praktyce – będą to między innymi deski ratownicze, kajaki.

Organizator: Gdańskie Ratownictwo Wodne
Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Kąpieliska Morskie w Gdańsku, Fundacja RC
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »