W ramach Otwarcia Sezonu Żeglarskiego, organizowanego przez Miasto Gdańsk i Gdański Ośrodek Sportu, nad Motławą zostaną zaprezentowane pokazy lotów na flyboardzie oraz hoverboardzie przez grupę latające papcie (fly-board.pl). Wszyscy, którzy dobrze radzą sobie na zwykłej desce mogą spróbować swoich sił w konkursie utrzymania się na trickboardzie i tym samym wygrać 15 minutowy lot na desce. Wszystko odbędzie się na Motławie na wysokości Targu Rybnego. Będzie to doskonała okazja dla mieszkańców Trójmiasta do bliższego poznania tematyki wypoczynku i sportu wodnego. Program  imprezy zaplanowanej na 6 maja 2017 r. jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych.

Dodatkowo oprócz pokazów i możliwości samodzielnych lotów na terenie imprezy powstanie miasteczko flyboardowe, w którym będzie okazja do zasięgnięcia cennych informacji na temat tego ciekawego sportu. To także szansa na wygranie jednego z darmowych lotów. Efektowne tricki nad wodą wykona jeden z instruktorów największego w Europie Środkowej centrum hydro-odrzutowego fly-board.pl.

Impreza ta to także początek sezonu dla samych flyboardzistów, o czym przypomina Kajetan Sikorski, założyciel fly-board.pl oraz organizator międzynarodowych zawodów hydro-odrzutowych Flycup 2017. – Cieszymy się, że po raz kolejny jesteśmy częścią Otwarcia Sezonu Żeglarskiego. Mamy nadzieję, że wpiszemy się na stałe w tą imprezę, zaś ilość osób decydujących się na latanie nad wodą na desce będzie stale rosła. W Trójmieście zostajemy przy sopockim molo od pierwszego czerwca aż do połowy września, gdzie będziemy realizować państwa marzenia nadwodnych lotów – podsumowuje.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców trójmiasta, turystów a także przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu a także do odwiedzenia naszej bazy przy sopockim molo i odbycia lotu na desce. Do zobaczenia nad wodą!

Szczegóły na: http://fly-board.pl/

Organizatorzy wydarzenia – Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z partnerami – poprzez widowiskową paradę jednostek na Motławie oraz inne atrakcje, chcą przybliżyć lokalnej społeczności atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu – na wodzie i pod żaglami.

PROGRAM IMPREZY

13:00 – 14:00 Regaty optymistów
14:00 – 14:20 Pokaz ratownictwa wodnego – Kąpieliska Morskie Gdańsk
14:30 – 15:15 Parada jednostek na Motławie, recital orkiestry MOSG
15:30 – 15:45 Otwarcie oficjalne – hymn w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
15:45 – 16:15 pokaz flyboard
16:20 – 17:45 koncert zespołu Spinaker oraz Rockaway ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »