Mały ratownik to cykl bezpłatnych zajęć dla najmłodszych plażowiczów. Poprzez wspólne zabawy  w formie plażowego przedszkola uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpiecznej kąpieli i prawidłowego zachowania się podczas pobytu nad wodą. Atrakcji nie zabraknie.

Prowadząc od lat z sukcesami zajęcia Letniej Szkoły Ratownictwa zauważyliśmy potrzebę, by zorganizować zajęcia dla młodszych dzieci w formie gier i zabaw dostosowanych do ich wieku. Projekt stanowi uzupełnienie oferty miasta w zakresie profilaktyki bezpiecznej kąpieli – mówi Łukasz Iwański, kierownik kąpielisk i obiektów nadmorskich, pomysłodawca projektu. – Jednocześnie zajęcia mają charakter „plażowego przedszkola”, co umożliwi rodzicom rekreację na plaży, bez konieczności ciągłej uwagi skierowanej na dziecko.

Zajęcia „Mały Ratownik” to cotygodniowy cykl bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych na plaży, rozszerzony o podstawy bezpiecznego zachowania się nad wodą, naukę pierwszej pomocy, przygotowanie do nauki pływania, oraz inne zabawy mające na celu aktywność na świeżym powietrzu. Projekt przewidziany jest dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Lekcje prowadzą doświadczeni ratownicy, kadra instruktorów oraz trenerów pływania w każdy wakacyjny weekend. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zajęcia zakończone zostaną dwudniowym festynem integracyjnym dla dzieci i rodziców na miejskiej przystani Tamka. Projekt dopuszcza rotacyjność uczestników, ze względu na wyjazdy wakacyjne – nie ma obowiązku wzięcia udziału we wszystkich zajęciach.

Terminy zajęć do wyboru:
– sobota (od 04.06 do 20.08), godziny: 9:30-10:30, 10:30-11:30
– niedziela (czerwiec), godziny: 11:00-12:00, 12:00-13:00
– niedziela (lipiec – sierpień 03.07-21.08): 9:30-10:30, 10:30-11:30

Festyn z okazji zakończenia projektu:  27-28 sierpnia 2022, Przystań żeglarska Tamka Gdańsk.

Organizator: Gdańskie Ratownictwo Wodne
Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Kąpieliska Morskie w Gdańsku, Stowarzyszenie RC
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

ZAPISY: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

DO POBRANIA:
1. oświadczenie Mały Ratownik 2022
2. regulamin Mały Ratownik 2022

Inne projekty:
Letnia Szkoła Ratownictwa
Półkolonie ratownicze

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »