Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, został partnerem tytularnym zawodów triathlonowych LOTTO CHALLENGE GDAŃSK, które w dniach 19 – 20 czerwca 2021 roku odbędą się na plaży w Gdańsku – Brzeźnie.

Bardzo się cieszę że marka LOTTO została partnerem tytularnym naszej imprezy. To bardzo ważne, że w tych trudnych czasach mamy solidarnego i sprawdzonego partnera, który od 65 lat jest największym mecenasem polskiej kultury i sportu. Bardzo dziękuję Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki LOTTO za zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni i zapraszam na LOTTO CHALLENGE GDAŃSK w dniach 19 – 20 czerwca – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Podczas LOTTO CHALLENGE GDAŃSK zaplanowano rywalizację na dwóch dystansach. W sobotę, 19 czerwca zawodnicy będą rywalizować na dystansie sprinterskim, który składa się z 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu. Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim czyli 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu. Dodatkowo na obu dystansach możliwa jest rywalizacja sztafet, czyli trzyosobowych zespołów, w których każdy zawodnik pokonuje tylko jedną dyscyplinę sportu.

Triathlon to niezwykle trudna, dynamiczna i widowiskowa dyscyplina. Przypomnę, że w 2000 roku z sukcesem zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney – podkreśla Aida Bella, dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego. W ostatnich latach obserwujemy skokowy wzrost zarówno liczby uprawiających triathlon zawodników, jak i kibiców tej dyscypliny. Oznacza to także większe zainteresowanie mediów. To wszystko sprawia, że nasze zainteresowanie wydarzeniami triathlonowymi jest oczywiste. Z przyjemnością zapraszam zatem na LOTTO CHALLENGE GDAŃSK.

LOTTO CHALLENGE GDAŃSK to nie tylko rywalizacja sportowa to również towarzyszące wydarzenia charytatywne. W sobotę o godzinie 18 organizatorzy zaplanowali charytatywną zabawę – I Mistrzostwa Świata w wyścigu na hulajnogach po gdańskim molo. Dobrowolne opłaty startowe zbierane do puszek zostaną przeznaczone na Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Zawodników do walki podczas zawodów będą zagrzewać w zabawny sposób członkowie kabaretu LIMO – czyli Abelard Giza, Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski, a w sposób profesjonalny skomentuje to wszystko Łukasz Grass.

Łukasz Grass były dziennikarz TVN24, Radia Tok FM oraz redaktor naczelny Business Insider, autor książek o triathlonie „Cztery Mądre Małpy” a także o historii Jerzego Górskiego „Najlepszy” podczas LOTTO CHALLENGE GDAŃSK wraca do komentowania zawodów sportowych. Niesamowita adrenalina i olbrzymi ładunek emocji połączony z bardzo merytorycznym komentarzem triathlonowym – tego możecie być pewni ze strony Łukasza Grassa podczas obu dni LOTTO CHALLENGE GDAŃSK.

Już w marcu zawody w Gdańsku zostały objęte patronatem przez PTO czyli Professional Triathlete Organization, które przeznaczyło 13 tysięcy EUR na nagrody dla zawodników PRO w niedzielnym wyścigu. Dzięki wsparciu PTO pula nagród finansowych w niedzielnych zawodach wynosi prawie 38 tysięcy EUR.

Zawody LOTTO CHALLENGE GDAŃSK organizowane są przez firmę Energy Events w ścisłej współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Wieloletnie doświadczenie obu organizatorów jest gwarancją powodzenia i sukcesu zawodów na gdańskiej plaży.

Zapraszamy do Gdańska!

Kontakt dla mediów:
media@EnergyEvents.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »