Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się sportem z Serbii, Portugalii i Hiszpanii złożyli podpisy pod umową o współpracy nad projektem, którego efektem końcowym ma być platforma gromadząca informacje o wszelkich aktywnościach i zajęciach sportowych dostępnych dla mieszkańców, odpowiednio: Gdańska, obszaru Vojvodina, Lizbony oraz Barcelony.

Delegacje z Serbii, Hiszpanii i Portugalii skorzystały z obiektów Przystani Żeglarskiej Żabi Kruk, żeby podzielić się informacjami na temat swoich struktur organizacyjnych oraz zakresu działania, wymienić się doświadczeniami i przedyskutować rozwiązania, które dałoby się zaadaptować w poszczególnych rejonach Europy. Zwieńczeniem spotkania było podpisanie przez przedstawicieli organizacji umowy o współpracy w ramach projektu “!Active Citizens in European Cities”, o numerze 613451-EPP-1-2019-1-PL-SPO-SSCP, na który środki finansowe pozyskane zostały z europejskiego programu Erasmus + Sport. Prace nad projektem będą trwały 18 miesięcy, a środki pozyskane na jego realizację wynoszą blisko 60 tysięcy euro.

Przedstawiciele Gdańskiego Ośrodka Sportu, a także zagraniczni delegaci w Urzędzie Miejskim spotkali się również z przedstawicielami gdańskich klubów i organizacji sportowych, żeby podzielić się z nimi wiedzą na temat pozyskiwania środków finansowych na projekty sportowe w ramach programu Erasmus +. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele KL Lechia Gdańsk, RC Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, Akademii Piłkarskiej LG, Sportowej Politechniki, GKŻ Wybrzeże, RC Lechii Gdańsk i wielu innych. Dowiedzieli się oni między innymi jak w praktyczny sposób będą mogli wykorzystać platformę, która ma powstać dzięki projektowi !Active Citizens.

Warto podkreślić, że jest to kolejny projekt, przygotowany przez GOS, który znalazł swoje uznanie podczas oceny wniosków konkursowych finansowanych z programów międzynarodowych. W październiku 2019 dobiegł końca żeglarski projekt Baltic Pass – Maritime Heritage Tours, realizowany w szerokim partnerstwie z Niemcami, Danią, Szwecją i Litwą w ramach programu Południowy Bałtyk.

 

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »