Pływanie stanowi jedną z najlepszych i najzdrowszych form aktywności fizycznej, zalecanej zarówno w procesie szeroko rozumianego rozwoju człowieka, jak i wskazanej przy różnego rodzaju ograniczeniach i niepełnosprawnościach. W czerwcu na Pływalni Orunia odbędą się dwie imprezy pływackie, w których sam udział jest równie ważny, a może i ważniejszy, niż miejsce na podium.

O zawodach dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dla osób niepełnosprawnych umysłowo warto pisać i mówić, ponieważ takich inicjatyw na pływalniach GOS nie brakuje, a wpisują się one w szeroko rozumiany rozwój oraz integrację społeczną poprzez sport.

III edycja “Przedszkolaki na start” i “Uczniowie na start”

  • Piątek, 16 czerwca 2023

W zawodach wezmą udział uczniowie blisko 20 gdańskich szkół i przedszkoli. Młodsze dzieci rywalizować będą indywidualnie na dystansie 10 i 22 metrów, natomiast starsze w sztafetach 4 x 25 metrów.

Przewidywana liczba uczestników to aż 500 dzieci! Młodzi pływacy nie poznają swoich wyników, ponieważ to nie osiągnięte rezultaty, ale ruch, dobra zabawa, zdrowie i sam udział w zawodach mają być dla nich największą radością i stanowić motywację. Osiągnięte przez dzieci czasy wpłyną jednak na klasyfikację końcową reprezentowanych przez nie placówek edukacyjnych. Dekoracja przedszkoli i szkół nastąpi o godzinie 16.

IV Akces Swim – zawody dla osób niepełnosprawnych

  • Środa, 21 czerwca 2023

Imprezy dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności odbędą się na Pływalni Orunia już po raz czwarty. W zeszłorocznej edycji wzięło udział około 100 uczestników i teraz również spodziewana jest podobna, albo wyższa frekwencja. Podczas zawodów zawodnicy rywalizować będą w takich konkurencjach jak pływanie w stylu dowolnym, pływanie z deską bądź w brodziku, ale zwycięzcą zawodów może czuć się każdy, kto stanie na starcie, przełamując własne słabości  i ograniczenia.

To także świetna forma społecznej integracji i łączenia sportu z pozytywnymi emocjami, a także lekcja motywacji do treningów i dalszego wychodzenia poza strefę własnego komfortu. Pasji i zaangażowania w to, na czym nam zależy, od uczestników zawodów Akces Swim może nauczyć się każdy z nas.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »