Na niezwykle ciekawej trasie rywalizowali zawodnicy startujący w Mistrzostwach Gdańska Nordic Walking zorganizowanych 1 września 2018 r. przez Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Gdańskimi Wodami. Start i meta znalazły się tuż przy zbiorniku retencyjnym Jasień a pięciokilometrowa pętla wiodła również okolicznymi leśnymi ścieżkami.

Blisko dwustu uczestników przystąpiło do zawodów wybierając jeden z dwóch dystansów – 5 lub 10 kilometrów. Ten drugi dystans polegał na dwukrotnym pokonaniu pętli wyznaczonej leśnymi trasami. Sam start i meta zlokalizowane były na alejce wokół zbiornika retencyjnego Jasień. Dzięki temu trasa zawodów była urozmaicona. Nie  zabrakło na niej dwóch podejść, które niejednemu uczestnikowi mogły sprawić pewne trudności w czasie marszu.

Wyniki nieoficjalne

Na dystansie 5 kilometrów najszybszy okazał się Piotr Brzozowski /Sławno – Kocham Brzozę/ z wynikiem 31 minut i 35 sekund. Wśród pań najlepsza okazała się Wiktoria Naczk  /Lębork – Dynami-Kreativ-Sport/, która ukończyła zawody z czasem 32:56.

Na bardziej wymagającym dystansie 10 kilometrów zaciętą rywalizację stoczyło dwóch zawodników – Piotr Rogalski /Gdynia/ oraz Maciej Kłos /Gdańsk/. Dopiero na ostatnich ok. trzystu  metrach zawodnik z Gdyni zdołał wyprzedzić rywala, włączyć kolejny “bieg” i z czasem 1 godzina 1 minuta i 33 sekundy minął metę zapewniając sobie tytuł mistrza Gdańska. Maciej Kłos stracił do niego 25 sekund. W kategorii pań najszybciej maszerowała  /Gdynia – Biegamyrazem.pl/, która na pokonanie dystansu potrzebowała 1:09,46.

Trasa była bardzo wymagająca. Myślałem, że będzie bardziej płasko. Te dwie górki dały się we znaki. Ledwo udało mi się utrzymać za kolegą, który cały czas prowadził. Rywalizacja była dziś na wysokim poziomie. Mieliśmy czterech zawodników z czołówki wojewódzkiej – podsumował Piotr Rogalski.

Na mecie każdy z uczestników otrzymywał okolicznościowy medal. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki na podium nagradzani byli dodatkowo pamiątkowymi pucharami.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu
Partner strategiczny: Gdańskie Wody Sp. z o.o.
Patronat medialny: Radio Gdańsk, gdansk.pl, trojmiasto.pl

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »