Mistrzostwo Gdańska i Puchar Prezydenta zdobyła para Tomasz Milanowski i Artem Dmytrenko, która zwyciężyła w turnieju petanque rozegranym w sobotę, 25 maja 2019 r. Na zawody zaprosił Gdański Ośrodek Sportu, a areną zmagań był boulodrom, czyli dedykowany tej grze specjalny plac w Parku im. R. Reagana na Przymorzu.

Gdański Ośrodek Sportu wraz z Klubem Gdańskie Boule corocznie zapraszają sympatyków tej rozgrywki na dwudniowy turniej. Zawody odbywają się na dedykowanym tej grze placu do gry – bulodromie – w Parku im. R. Reagana. W sobotę uczestnicy rywalizowali w Mistrzostwach Gdańska o Puchar Prezydenta Miasta w formule par, czyli dubletów. Wśród uczestników znaleźli się zarówno amatorzy, jak również zawodnicy zrzeszeni w klubach. O pozycjach w końcowej klasyfikacji decydowały punkty zdobyte w czasie kilkugodzinnych gier w systemie każdy z każdym.

Wyniki turnieju:

  1. Tomasz Milanowski / Artem Dmytrenko (duże punkty: 6.0 – punkty Buchholza: 29.0)
  2. Małgorzata Wolak / Michał Olejnik (duże punkty: 6.0 – punkty Buchholza: 25.0)
  3. Michał Kupiec / Jan Neugebauer (duże punkty: 5.0)

W niedzielę rozegrane zostały Mistrzostwa Pomorza Singli. Ich organizatorem był Klub Gdańskie Boule.

Wyniki turnieju:

  1. Robert Szczepański (duże punkty: 6.0 – punkty Buchholza: 33.0)
  2. Paweł Neugebauer (duże punkty: 6.0 – punkty Buchholza: 32.0)
  3. Dorota Wilk (duże punkty: 6.0 – punkty Buchholza: 25.0)

Petanque jest grą wywodzącą się z Francji i to właśnie tam cieszy się największą popularnością. Liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy osób!  Jako dyscyplina, rozgrywana jest w ramach igrzysk sportów nieolimpijskich World Games. W Polsce krajowa federacja zrzesza 37 klubów.

Boulodrom (boule to zamienna nazwa dla petanque) jest miejscem ogólnodostępnym, na którym może zagrać każdy, kto tylko wyposaży się z zestaw kul do gry. By go odnaleźć należy skorzystać z mapy znajdującej się tuż przy wejściu B do parku na Przymorzu.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »